banner-mi-mixXiaomi v novembri predstavilo model Mi MIX, ktorý už na prvý pohľad vyzerá ako kus revolučnej techniky, ktorým skutočne aj je! Tento skvost sa dostal aj k nám do redakcie, kde ho pre vás momentálne testujeme.

Spoločnosť Xiaomi predstavila v novembri ďalšie dve fantastické zariadenia. Model Mi Note 2 sme už otestovali a teraz prišiel rad aj na Mi MIX. Už na prvý pohľad dokáže novinka zaujať obrovským 6,4″ displejom s FullHD rozlíšením, ktorý pokrýva drvivú väčšinu prednej strany. Revolučný smartfón prichádza s výkonným procesorom Snapdragon 821, ktorý poskytuje špičkový výkon aj pre najnáročnejšie úlohy. S ním spolupracuje operačná pamäť RAM o veľkosti 4 / 6 GB a práve väčšia z dvojice je prítomná v nami testovanom kuse.

Xiaomi Mi MIX môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-mi-mix-testujeme

Pre súbory je k dispozícií obrovské 256 GB vnútorné úložisko. Hranie na tomto 6,4-palcovom displeji s pomerom k telu na úrovni 91,3 % prejde na vyšší level aj vďaka grafickému akcelerátoru Adreno 530, ktorý zvláda všetky náročné tituly bez najmenších problémov. Takto výkonné zariadenie potrebuje aj veľkú batériu, na ktorú Xiaomi, samozrejme, myslelo a Mi MIX vybavilo veľkým 4400 mAh akumulátorom. Ten sa bude môcť dobíjať cez USB-C konektor s podporou rýchleho nabíjania. Fotoaparát tiež nezaostáva a ponúka rozlíšenie 16 MPx. Pod ním sa nachádza snímač odtlačkov prstov. Kvôli umiestneniu veľkého displeja musel výrobca spraviť kompromis a presunúť predný fotoaparát s rozlíšením 5 MPx na dolnú časť pod obrazovku.

TIP: Futuristický Xiaomi Mi MIX dorazil na Slovensko!

xiaomi-mi-mix-testujeme-1

Na hornej strane nájdeme aj 3,5 mm audio jack a vedľa portu pre nabíjanie nájdeme dve mriežky, no len v jednej z nich je umiestený reproduktor. Celé zariadenie beží na Androide 6.0 Marshmallow s nadstavbou MIUI 8. Medzi revolučné vlastnosti patrí aj ultrazvukový proximity senzor a reproduktor pre hovory nahradený konzolovou piezoelektrickou keramickou technológiou. Malým nedostatkom je neúplná podpora LTE, nakoľko znova chýba 800 MHz frekvencia. Ak vás čokoľvek ohľadne tejto parádnej novinky zaujíma, podeľte sa o vaše otázky v komentároch nižšie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP