banner-mi-mixPo predstavení bezrámikového smartfónu Xiaomi Mi MIX bola azda najdiskutovanejšou otázkou jeho dostupnosť. Z počiatku nik netušil, koľko kusov tohto exkluzívneho kusu elektroniky zavíta medzi spotrebiteľov. Napriek tomu, že spoločnosť dokáže mesačne vyrobiť iba obmedzený počet 10 000 kusov, však ospevovaná novinka prichádza aj k nám na Slovensko.

Prv než sa pozrieme na „slovenskú“ cenu, pripomenieme si všetky špecifikácie tohto výnimočného phabletu. Na jeho prednej strane sa rozprestiera rozmerný 6,44-palcový IPS displej s rozlíšením 2048 x 1080 pixelov, ktorý je však osadený do tela s rozmermi dnešných 5,5-palcových zariadení. Predná selfie kamera je netradične umiestnená na spodnej strane, pričom dosahuje rozlíšenie 5 MPx. Faktom je, že zobrazovací panel zaberá až 91,3 % prednej plochy, čo zapríčinilo použitie viacerých nových technológií. Dostalo sa tak na ultrazvukový proximity senzor a klasický hovorový reproduktor bol nahradený špeciálnou piezoelektrickou technológiou, ktorá pomocou meniča konvertuje elektrické signály na mechanickú energiu.

Xiaomi Mi MIX 4 GB / 128 GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-mi-mix-drop-test

xiaomi-mi-mix-na-slovensku3

Nádherný je okrem prednej strany aj celkový dizajn prístroja, o ktorý sa postaral najznámejší francúzsky dizajnér Philipp Starck. Xiaomi Mi MIX sa tak vyznačuje ostrými líniami s minimalistickými prvkami, či poriadnou dávkou elegancie. Po konštrukčnej stránke potešia hodnotné keramické materiály, z ktorých bol smartfón vyrobený a v prémiovej verzii netradične zaujme aj 18 karátové zlato. To bolo použité pri obrube zadného 16 MPx fotoaparátu a skenera odtlačkov prstov, ktorý sa taktiež nachádza na zadnej strane. Po obvode prístroja nájdeme tiež reverzibilný USB Type-C konektor a, našťastie, myslelo sa aj na 3,5 mm audio jack.

xiaomi-mi-mix-na-slovensku1

xiaomi-mi-mix-na-slovensku

Po stránke špecifikácií sa jedná o hotové monštrum. Naznačuje to 4-jadrový Kryo procesor Snapdragon 821. Ten dosahuje takt na úrovni 2,35 GHz a pri graficky náročných situáciách mu dopomáha akcelerátor Adreno 530. Na Slovensko zavítali obe pamäťové verzie, konkrétne sa jedná o verziu so 4 GB RAM pamäte a 128 GB interným úložiskom, pričom vylepšená verzia dostala do vienka 6 GB RAM a obrovské 256 GB úložisko. Do tela hrubého necelých 8 milimetrov sa výrobcovi podarilo vtesnať tiež ohromnú 4400 mAh batériu, ktorá sa aj napriek rozmernejšiemu displeju postará o nadpriemernú výdrž na jedno nabitie. Podporované je aj rýchlonabíjanie Qualcomm Quick Charge 3.0.

xiaomi-mi-mix-vypredany-do-10s-2

Menším nedostatkom je absencia 800 MHz LTE frekvencie, avšak, tento neduh je naplno kompenzovaný exkluzivitou samotného prístroja. V jeho výbave nájdeme aj NFC, VoLTE či DualSIM funkcionalitu. Čerešničkou ne torte je systém Android 6.0 Marshmallow, ktorý je obohatený o nadstavbu MIUI 8. Obe pamäťové verzie boli zaradené do ponuky zatiaľ jediného slovenského e-shopu. Cena však rozhodne nemilo prekvapí, nakoľko prémiová verzia svojou cenou atakuje suverénne najdrahšie smartfóny an trhu Ak teda máte v peňaženke nazvyš 1199 €, najvýkonnejšia verzia s 18 karátovým zlatom môže byť vaša. Lacnejší variant Xiaomi Mi MIX bez tohto ušľachtilého kovu so 128 GB úložiskom a 4 GB RAM vyjde na 876 €.

Zobraziť slovenskú cenu Xiaomi Mi MIX (4 GB / 128 GB)

Zobraziť slovenskú cenu Xiaomi Mi MIX (6 GB / 256 GB)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP