Do rúk sa nám dostal krásavec z dielne Xiaomi, ktorý je historicky prvý smartfón čínskeho giganta, ktorý neponúkne už tradičnú nadstavbu MIUI, ale čistý Android. Prvá slovenská recenzia tohto dizajnového skvostu s duálnym fotoaparátom už čoskoro!

Xiaomi je už dlhodobo známy tým, že dokáže poskytnúť perfektné smartfóny, ktorých pomer cena / výkon nemá vo svete smartfónov obdoby. Výnimkou nie je ani krásavec s názvom Xiaomi Mi A1, ktorý k nám zavítal do redakcie.

Xiaomi Mi A1 v exkluzívnej recenzii čoskoro len na FonTech

Zobraziť celú galériu (2)
Kristián Hrušovský / FonTech

Testovanie tejto nádhernej dizajnovky budeme robiť ako prvý na Slovensku. So smartfónmi od Xiaomi mám len tie najlepšie skúsenosti a od Xiaomi Mi A1 mám pomerne vysoké očakávania. Vidieť čistý Android v oficiálnej distribúcii bolo až do príchodu Mi A1 v smartfónoch od Xiaomi nemožné. Preto bude zaujímavé sledovať, ako si Xiaomi s čistým Androidom podarilo a čo všetko ponúkne. Ak máš teda akékoľvek otázky k tomuto smartfónu, neváhaj a napíš nám ich do komentárov.

Xiaomi Mi A1 s plným LTE najlacnejšie cez FonTech Shop

Prémiová stredná trieda, ktorá však vyčnieva

Mi A1 sa svojimi parametrami a dizajnom radí do prémiovej strednej triedy. No hneď na prvý pohľad je jasné, že smartfón vo svojej triede jednoznačne vyčnieva. Celokovový dizajn, ktorý je možné vidieť aj v prémiových vlajkových lodiach ako OnePlus 5 či iPhone 7 Plus, tomu určite dopomáha. Na prednej strane sa vyníma 5,5“ FullHD IPS displej chránený odolným sklom Corning Gorilla Glass. Milovníkov poteší prémiový duálny fotoaparát s dvoma zhodnými 12 MPx snímačmi, rovnako veľkými 1,25 µm pixelmi a 2-násobným optickým priblížením. Selfie milovníkom zas príde vhod 5 MPx predný fotoaparát. Nie nadarmo sa o Mi A1 (a Mi5X) vraví ako o jednom z najlepších fotomobilov v tejto cenovej kategórii.

Výkon, ktorý je nezanedbateľný

Zobraziť celú galériu (2)
Kristián Hrušovský / FonTech

Hoci Xiaomi Mi A1 neponúkne najvýkonnejší hardvér vlajkových lodí, nie je vôbec žiadna padavka. V jeho útrobách tepe výkonný procesor Snapdragon 625 s grafickým akcelerátorom Adreno 506, ktorý zabezpečí kvalitný zážitok aj pri hraní hier. O bezproblémový multitasking sa postará operačná pamäť RAM s kapacitou 4 GB. Úložný priestor zas poskytne dostatočný priestor pre tvoj dáta, ktorých uloží až 64 GB. Celý hardvér napája 3080 mAh batéria. Za zmienku stojí aj integrovaný kvalitný audio zosilňovač, vďaka ktorému je postarané o špičkový audio výstup.

Čistý Android a plné LTE

Ako bolo už viackrát spomínané, Xiaomi Mi A1 prichádza bez obľúbenej MIUI nadstavby. Zato ale ponúkne čistý Android, jednoduché ovládanie a všetky vymoženosti najlepších Google aplikácií, aké ponúknu prémiové vlajkové lode Pixel od Googlu. Žiadne otravné predinštalované aplikácie či neužitočný bloatware. So Xiaomi Mi A1 si užijú aj dátový maniaci. Smartfón ponúka plnú podporu slovenských aj českých LTE sietí. Čo viac si môžeš priať? Ak ťa tento perfektný smartfón oslovil, môžeš si ho kúpiť prostredníctvom nášho FonTech Shopu. Samozrejme, pripravenú pre teba máme skvelú zľavu.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom