Určite dobre vieš, že elektronika a zvlášť batérie nie sú so zimou príliš veľkí kamaráti. Elektromobily od Tesly o tom vedia svoje, najmä kvôli nedávnym problémom Modelu 3 v severských krajinách. Vývojári preto do automobilov pridajú nové funkcie pre chladné počasie.

Všetci vodiči určite potvrdia, že v extrémne chladnom ráne neexistuje horší pocit, ako si sadnúť do studeného auta na ešte chladnejšie sedačky. Majitelia Tesiel sa preto dožadovali funkcie, ktorá pridá možnosť zapnúť vyhrievanie sedadiel cez mobilnú aplikáciu. Muskove vyjadrenie bolo pomerne strohé.

Vzhľadom na minulotýždňové udalosti s Modelom 3, kde vo veľmi chladnom počasí nešli majiteľovi otvoriť dvere, prišiel ďalší zaujímavý nápad. Pridať do aplikácie funkciu, ktorá pred jazdou začne fúkať horúci vzduch priamo na okná. Tie sa totižto mierne stiahnu pri každom otváraní dverí a ak sú okná zamrznuté, dvere nie je možné otvoriť. Na tento poznatok na Twitteri odpovedal aj Elon so slovami, že je to dobrý nápad, a tak teda môžeme v blízkej dobe očakávať aj túto funkciu.

Je pekné, že sa Tesla o svojich zákazníkov takto príkladne stará a nielenže dokáže vypočuť ich nápady a postrehy, ale niektoré z nich si dovolí aj implementovať, či už do samotných vozidiel, alebo do mobilnej aplikácie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom