Expanzia americkej Tesly v Číne pokračuje a okrem prvých kusov Modelu 3 chce spoločnosť v tejto krajine vozidlá aj navrhovať. Potvrdil to počas Elon Musk počas minulého týždňa, kedy tiež oznámil začiatok doručovania tohto dostupného elektromobilu čínskym zákazníkom, informuje Electrek. Tesla má v Číne navrhnúť ďalší elektrický model, ktorý by bol dostupný pre globálny trh. Spoločnosť už zverejnila aj plagáty s ponukou práce pre dizajnérov.

Výroba čínskej verzie Modelu 3 začala a Tesla nedávno ukázala prvé kusy, ktoré vzišli z testovacej produkcie čínskej linky v továrni Gigafactory 3, informuje Teslarati. Tento model sa od doterajšieho mierne líši a dostal až 2 nabíjacie porty, aby mohol využiť väčšiu infraštruktúru nabíjacích staníc v krajine. Minulý týždeň Musk prezradil, že prvé kusy Modelu 3 sa už dostanú k zákazníkom v Číne, no potvrdil aj nový program pre pre Model Y.

Tesla navrhne v Číne ďalší elektromobil

Podľa jeho slov má Čína jedno z najlepších umení na svete a toho sa chce držať aj pri návrhu nového modelu. Budúci model značky navrhnutý v tejto krajine by mal byť potom dostupný na globálnom trhu. Tesla láka potencionálnych zamestnancov dizajnového oddelenia aj zverejnenými ponukami na sociálnej sieti WeChat, kde odhalila svoj prvý návrh. Spojenie čínskeho umenia a elektromobilov Tesly by tak mohlo priniesť skutočne zaujímavý dizajnový kúsok.

Nenechaj si ujsť
Tesla predstavuje vylepšenú domácu nabíjačku. Má Wi-Fi a perfektne nízku cenu

Odhalený návrh pritom môže pripomínať Model Y, no môže sa jednať aj o menší typ auta. Spoločnosť by mohla pre čínskych klientov navrhnúť malé mestské vozidlo, ktoré by bolo ideálne do preplnených ulíc. Pokiaľ by ponúklo zaujímavé vlastnosti, môže si ho obľúbiť aj zvyšok zákazníkov v iných krajinách. Zatiaľ ale nie je známe, čo Tesla v novom dizajnovom centre plánuje a momentálne sa sústredí iba na nábor zamestnancov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom