Tesla predstavila novú verziu domácej nabíjacej stanice Tesla Wall Connector. Prichádza s aktualizovaným dizajnom, pripojením k Wi-Fi a cenovkou na úrovni 450 €.

Americká automobilka produkujúca jedny z najlepších elektrických automobilov súčasnosti len nedávno predstavila v poradí už tretiu generáciu svojej domácej nabíjacej stanice Tesla Wall Connector. Ako informuje portál Electrek, ide o jedno z najlacnejších riešení 2. úrovne nabíjania, ktoré Tesla prostredníctvom svojej web stránky predáva za približne 450 € (500 $).

Výkonná domáca nabíjacia stanica s Wi-Fi pripojením

Domáca nabíjacia stanica nie je pre samotné nabíjanie automobilov Tesla vôbec nevyhnutne potrebná. Automobily je možné nabíjať s priloženým mobilným konektorom, ktorý buď poskytne nabíjanie prvej úrovne po pripojení do klasickej zástrčky, alebo druhej úrovne, ak je dostupný výstup na úrovni 240 V s výkonom od 3,7 po 17,2 kW.

Nová nabíjacia stanica zvládne poskytnúť výstup na úrovni 11,5 kW pri 48 A. Takýmto spôsobom dokáže nabiť za jednu hodinu množstvo energie, ktoré sa rovná asi 70 kilometrovému dojazdu. Nabíjačka je kompatibilná s Modelmi S, X a 3, pričom je kompatibilná s akýmkoľvek domácim elektrickým systémom.

Navyše, jej použitie je schválené ako v interiéri, tak aj exteriéri. Nechýba ľahký 5,5 metrový nabíjací kábel a pozornejšie oko si všimne aj jemný aktualizovaný dizajn, ktorý dopĺňa biele temperované sklo. Jednou z noviniek je 2,4 GHz Wi-Fi 802.11 b/g/n pripojenie, za pomoci ktorého je možné kontrolovať úroveň nabitia pomocou aplikácie v telefóne, či dostávať notifikácie o dokončení nabíjania.

Jedno z najlacnejších riešení na trhu

Za pomoci Wi-Fi pripojenia môže Tesla poskytovať takzvané OTA (over-the-air) softvérové aktualizácie a vzdialené služby. Tieto bezdrôtové funkcionality však už automobily ponúkali aj bez nabíjačky. Ako sa teda táto funkcionalita nabíjačky bude líšiť od dostupného riešenia nateraz nevieme. Ako je však spomenuté na začiatku článku, pri cenovke na úrovni 450 € sa jedná o jedno z najlacnejších dostupných nabíjaní druhej úrovne, pričom na trhu je skutočne ťažké nájsť lepšie a lacnejšie riešenie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom