Automobilový nadšenec Jay Leno sa v rámci svojej šou Jay Leno’s Garage stretol s Elonom Muskom a okrem jazdy na elektrickom pick-upe Cybertruck padla reč aj ohľadom nadchádzajúcej novinky z dielne Tesly. Musk potvrdil, že Roadster druhej generácie bude skutočne vybavený raketovými motormi, informuje portál Tesmanian.

Premiéra novej epizódy Jay Leno’s Garage je na programe už 27. mája na stanici CNBC Prime. Jay však začal tento diel reklamovať na svojom Twitteri, kde zverejnil fotografiu Cybertrucku, na ktorom jazdil. Okrem iného naznačil, že v novej epizóde jeho motoristickej šou sa Muska pýtal aj otázky ohľadom Roadsteru druhej generácie.

Uznanie na adresu Lena padlo aj od samotného Muska. Jeden z fanúšikov sa ho na Twitteri spýtal, čo bol najlepší moment počas natáčania. Elon na túto otázku neodpovedal úplne presne, no vyjadril sa, že Jay skutočne pozná a rozumie sa automobilom na „úplne inej úrovni“. Musk si tak zrejme užíval celý proces natáčania.

Pre mnohých fanúšikov Tesly bude zrejme zaujímavejšia diskusia týkajúca sa Roadsteru 2 než samotná jazda na pickupe Cybertruck. Musk Lenovi potvrdil jednu zásadnú informáciu – Roadster 2 bude skutočne vybavený raketovými motormi od SpaceX.

Fungujú na princípe studeného plynu, ktorý bude stlačený v tlakovej nádrži. Táto výbava však budúceho majiteľa Roadsteru 2 „oberie“ o dve miesta na sedenie. Nádrž totiž umiestnia na mieste zadných sedadiel.

Celkovo by mal Roadster 2 disponovať až 10 raketovými motormi od SpaceX, ktoré budú umiestnené okolo celého vozidla. Okrem zrýchlenia a maximálnej rýchlosti motory prispejú aj k oveľa lepšej ovládateľnosti či brzdeniu. Veľmi pravdepodobne tak bude Roadster druhej generácie najrýchlejším sériovo vyrábaným autom na svete.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP