Tesla vkladá do svojich modelov jedne z najpokročilejších technológií, ktoré sa starajú o bezpečnosť a komfort posádky. Stále je však čo zdokonaľovať, pričom Elon Musk načúva aj prianiam zákazníkov na Twitteri. Tesla vyvinie podľa odporúčania jedného z majiteľov Modelu 3 tzv. „psí režim“, ktorý v interiéri ochráni týchto domácich miláčikov.

Elon Musk, CEO Tesly, je známy svojou obľubou komunikovať s verejnosťou prostredníctvom tweetov, ktoré odhalia jeho neraz prekvapivé nápady. Práve na tejto sociálnej sieti toho prezrádza najviac a zároveň reaguje aj na tweety okolia. Vďaka tomu už má Tesla zoznam noviniek, ktoré by si zákazníci priali a do elektromobilov môžu v budúcnosti zavítať prostredníctvom softvérovej aktualizácie.

Musk súhlasil s nápadom, ktorý pomôže 4-nohým domácim miláčikom

Jednou z nich má byť aj „psí režim“, ktorý Muskovi na Twitteri navrhol vodič Tesly Model 3, Josh Atchley. Ten by si totiž prial, aby sa inteligentné systémy elektromobilu postarali o psa v aute počas neprítomnosti majiteľa najmä v horúcich letných dňoch. Práve vtedy je teplota interiéru poriadne vysoká a organizmu môže spôsobiť až prehriatie. Jeden krok k vyššej bezpečnosti počas týchto situácií už Tesla urobila pred 2 rokmi, keď do svojich áut poslala update pre ochranu detí a domácich miláčikov v kabíne jej elektromobilov. Týmto spôsobom sa môže v interiéri udržať príjemná teplota počas leta, a to aj pri vypnutom motore, kedy fungovanie klimatizácie umožňujú veľké batérie.

Nenechaj si ujsť
Tesla prestáva propagovať kľúčovú vlastnosť svojich elektromobilov. Zákazníci z nej boli zmätení

Chladiť priestor v aute je pritom možné počas celých hodín. Josh Atchley však prišiel s nápadom, ktorý by mal upokojiť aj okoloidúcich. Keď mnohí vidia počas horúceho leta v aute zavretého psa, ihneď začnú uvažovať nad nezodpovednosťou majiteľa a mnohokrát kvôli záchrane neváhajú rozbiť sklo. Tomuto scenáru má predísť text na veľkej obrazovke, ktorá je viditeľná obzvlášť u Modelu 3. Každý, kto by chcel zachrániť psa v Tesle, sa tak najprv stretne s upozornením „Som v poriadku, môj pán sa o chvíľu vráti“.

Na realizáciu si zrejme ešte počkáme

Pokiaľ by sa k tejto notifikácii pridala aj aktuálna teplota interiéru, okoloidúci by tak vedeli, že psovi nehrozí prehriatie z tepla. Zatiaľ však nie je isté kedy Tesla tento nápad uvedie do praxe. Spoločnosť totiž doteraz pozbierala mnoho návrhov od svojich fanúšikov a zákazníkov, ktoré mali byť realizované vo verzii softvéru 9.0. Ten však už bol vydaný ešte začiatkom tohto mesiaca. Ostáva tak len čakať, že sa niekoľkých vylepšení týchto elektromobilov podľa prianí verejnosti predsa len dočkáme neskôr.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú