Tragická nehoda sa stala len prednedávnom na Floride, kde do stromu narazil elektromobil Tesly a následne sa vznietil. O tejto udalosti informoval portál Electrek. Okoloidúci chceli vodiča z horiaceho auta zachrániť, no Model X mal mať podľa výpovedí pokazené kľučky.

Ďalšiu nehodu Tesly Model X tentokrát neprežil vodič, ktorého auto uväznilo vo svojej kabíne. Napriek snahe svedkov sa im vodiča nepodarilo vyslobodiť. Elektromobil začal krátko po náraze horieť a plameň podľa niektorých vyzeral akoby horel vďaka nejakému urýchľovaču.

Model X uväznil vodiča v kabíne po silnom náraze

Kľučky na dverách auta sa nanešťastie po náraze neotvorili a hoci sa ľudia pokúšali aj rozbiť sklo, nepodarilo sa im to. Polícia taktiež berie do úvahy pri vyšetrovaní rýchlosť ako možnú príčinu nehody. Podľa niektorých svedkov mal ísť vodič rýchlejšie ako 120 km/h. Náraz v takej rýchlosť do stromu by však s ľahkosťou spôsobil požiar aj u áut so spaľovacím motorom. V tomto prípade ale Tesla Model X nehorela kvôli batériám viac ako klasické autá.

Nenechaj si ujsť
Tesla Model 3 sa vyhla hrozivej nehode. Bezpečnostné systémy zareagovali v pravý čas

K celej situácii sa vyjadrila aj Tesla, ktorá sa zaviazala plne spolupracovať s políciou pri vyšetrovaní tejto tragédie. Pokiaľ však bol poškodený mechanizmus otvárania dverí, mali svedkovia rozbiť sklo hocakým nástrojom, aby zachránili vodiča.

Sme veľmi zarmútení touto tragédiou a myslíme na všetkých, ktorých zasiahla. Spojili sme sa s miestnymi orgánmi a ponúkli našu spoluprácu. Chápeme, že rýchlosť sa skúma ako jedna z možných príčin nehody a vieme, že rýchlosť môže zapríčiniť požiar akéhokoľvek auta a nie iba elektrického.“ – vyjadrenie Tesly.

Celú situáciu pritom mali zhoršiť aj airbagy, ktoré sa po náraze údajne nevypustili. Vodič tak bol zakliesnený medzi airbagom vodiča a ostatnými vzduchovými vankúšmi. Airbag na volante by sa mal podľa všetkého vypustiť po náraze, aby šoféra neobmedzoval. Nateraz však nie je známe, prečo sa airbagy nevypustili. Príčinu tejto tragickej nehody určí až vyšetrovanie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom