Elon Musk na svojom Twitteri prezradil, že nový Model S vo verzii Plaid bude mať možnosť dodatočného dokúpenia tretieho radu sedadiel. Pôjde tak o prvý športový elektrický sedan s tretím radom sedadiel, ktorý má byť vhodný aj pre dospelé osoby, píše TorqeNews.

Zrejme si ani len netušil, že prvá Tesla Model S z roku 2012 ponúkala aj možnosť priplatiť si za tretí rad sedadiel. Tie však nevyzerali štandardne, ako to poznáme z mnohých väčších SUV a MPV, dve dodatočné sedadlá sa totiž montovali do kufra auta a pasažieri v nich sedeli otočení chrbtom k smeru jazdy.

NEPREHLIADNI
Na svoju Teslu Model 3 namontoval solárne panely. Uspel s takýmto netradičným nápadom?

Nielenže bolo toto riešenie maximálne neštandardné, ale aj pomerne nepraktické. Dávať tretí rad sedadiel do športového sedanu je veľký nezmysel, no zopár majiteľov Modelu S túto možnosť využilo, dôkazom čoho je aj fotografia Setha Weintrauba, ktorý publikuje pre portál Electrek a ktorý si dve dodatočné sedadlá do kufra Modelu S dokúpil.

Niekoľko rokov ich aj plnohodnotne využíval, vozil na nich svoje dve malé deti, no akonáhle vyrástli, priestor v kufri už bol pre ne jednoducho malý. Aj preto zrejme Tesla možnosť priplatiť si za tretí rad sedadiel časom zo svojej ponuky odstránila, nebolo to totiž praktické, no podľa nového tweetu Elona Muska môžeme konštatovať, že sedemmiestny Model S sa znova vracia.

Aj Model Y má verziu s tretím radom sedadiel, no ako môžeš vidieť vo videu nižšie, jedná sa skôr o akési „núdzové riešenie“, aj keď treba uznať, že dospelá osoba sa tam bez problémov zmestí. Netreba ale zabúdať na to, že Model Y je síce menšie SUV, no v porovnaní so športovým sedanom má určite viac miesta pre sedadlá v kufri.

Plnohodnotný tretí rad sedadiel

Prvou podstatnou informáciou, ktorú vieme vyčítať z Muskovho tweetu je, že sedemmiestny variant špecifikuje na Teslu Model S vo verzii Plaid, je teda otázne, či sa rovnakej možnosti dočká aj verzia Long Range či Plaid +.

Ďalšou záhadou zostáva, ako bude tretí rad sedadiel v aute umiestnený. Doposiaľ nie je jasné, či budú opäť otočené „chrbtom“ k smeru jazdy, alebo bude ich orientácia štandardná. Dronové zábery z parkoviska v továrni vo Fremonte, kde sa už zopár vynovených kusov Modelu S nachádza, však zachytávajú jeden taký, ktorý by spomínané prídavné sedadlá mohol mať namontované. Zo záberu však nie je zreteľne vidieť, ako sú vo vozidle orientované.

Treťou otázkou zostáva, prečo sa možnosť objednať si sedemmiestny Model S zatiaľ nenachádza v konfigurátore. Na ňu ale možno existuje veľmi jednoduchá odpoveď, tretí rad sedadiel sa bude dať zrejme dokúpiť aj po objednaní vozidla z obchodu s príslušenstvom Tesla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom