Vozidlá vo verzii kombi sú čoraz viac obľúbené u zákazníkov. V minulosti sa zväčša jednalo o škaredé, neohrabané a ťažkopádne vozidlá, no čo platilo v minulosti, dnes už nie je pravdou.

Takéto vozidlá, často označované aj za rodinné, sú veľmi obľúbené v Anglicku a Nemecku. A práve v prvej menovanej krajine vznikol bláznivý nápad, vytvoriť z klasického modelu Tesla Model S P90D, kombi verziu. Doteraz totiž neexistovalo žiadne takéto elektrické vozidlo. O tomto počine sme sme písali v tomto článku, kde si mohol vidieť, že práce pomaly finišujú.

Ašpirant na najrýchlejšie kombi na svete

Model s názvom Tesla Model S Shooting Brake je však už dokončený a vyzerá skutočne atraktívne. Inžinieri a dizajnéri z firmy QWest v Norfolku na ňom pracovali od minulého roka a nakoľko klasický Model S P90D je sedan, veľká časť karosérie musela byť prerobená. Využili k tomu uhlíkové vlákna, čím dosiahli, že celková hmotnosť je o 12 kg nižšia ako v prípade pôvodného modelu (stále je to však okolo 2100 kg). Navýšil sa aj objem batožinového priestoru, a to až o 210 litrov.

Nenechaj si ujsť!
Takto bude vyzerať kombík Model S od Tesly. Práce už takmer finišujú

Ostatné špecifikácie ostávajú rovnaké a tak nechýba 90 kWh batéria, vďaka ktorej dokáže auto z 0 na 100 zrýchliť len za neskutočných 2,8s. Maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 250 km/h. Takýmto zrýchlením sa auto zaradí na prvé priečky a to nie len vo svojej kategórií. Oficiálne predstavenie prebehne v Londýne a to 17. -20. mája v ExCel Aréne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom