Tesla má na obzore nové plány, a tak končí s nízkorozpočtovým režimom. Cez akcie a dlhopisy naberá 2 miliardy dolárov, pričom samotný Elon Musk investuje kúpou akcií na úrovni 10 miliónov dolárov.

Tesla je dlhodobo známa, že ukázala svetu svoje inovatívne elektrické vozidlá a inteligentné riešenia v oblasti elektroenergetiky. Napriek nesporne inovatívnym vynálezom sa však spoločnosti nedarí zarábať. Kvartály s vysokým ziskom striedajú kvartály s hlbokou stratou, vďaka čomu už Tesla v minulosti dokonca balansovala na hrane bankrotu.

Nové plány si vyžadujú nové financie

Medzi novými cieľmi americkej spoločnosti je napríklad zahájenie výroby vozidiel v Číne či vývoj nových modelov ako je Model Y. Taktiež plánuje prepracovať svoj aktuálny systém predaja a servisovania. To všetko si však žiada prísun financií, a tak po viac ako roku zdráhania sa navyšiť kapitál zo strany Elona Muska, prichádza prílev nových peňazí, a to dokonca aj z jeho vlastnej peňaženky.

Portál CleanTechnica informuje, že Kalifornská automobilka chce pomocou emitácie 2,72 milióna kusov akcií v hodnote 650 miliónov dolárov a konvertibilných dlhopisov v hodnote 1,35 miliárd získať kapitál v celkovej výške 2 miliárd dolárov. Podobným spôsobom už navyšovala automobilka svoj kapitál aj v minulosti, konkrétne v rokoch 2010 a 2016.

Samotný Elon si plánuje kúpiť akcie v hodnote 10 miliónov dolárov

Zatiaľ čo navyšovaním kapitálu sa hodnota akcií Tesly v minulosti znižovala, tentoraz sa karta obrátila a ich hodnota stúpla o 4,3 % na sumu 244,1 dolárov. Investori tak Tesle naďalej dôverujú aj napriek tomu, že spoločnosť notoricky nedodržuje sľúbené termíny. Svojej spoločnosti verí aj samotný Elon Musk, ktorý má tiež v pláne nákup akcií Tesly v hodnote 10 miliónov dolárov. Ostáva tak veriť, že investície nevyjdú na zmar a my sa dočkáme ešte inovatívnejších produktov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom