Tesla má na obzore nové plány, a tak končí s nízkorozpočtovým režimom. Cez akcie a dlhopisy naberá 2 miliardy dolárov, pričom samotný Elon Musk investuje kúpou akcií na úrovni 10 miliónov dolárov.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Tesla je dlhodobo známa, že ukázala svetu svoje inovatívne elektrické vozidlá a inteligentné riešenia v oblasti elektroenergetiky. Napriek nesporne inovatívnym vynálezom sa však spoločnosti nedarí zarábať. Kvartály s vysokým ziskom striedajú kvartály s hlbokou stratou, vďaka čomu už Tesla v minulosti dokonca balansovala na hrane bankrotu.

Nové plány si vyžadujú nové financie

Medzi novými cieľmi americkej spoločnosti je napríklad zahájenie výroby vozidiel v Číne či vývoj nových modelov ako je Model Y. Taktiež plánuje prepracovať svoj aktuálny systém predaja a servisovania. To všetko si však žiada prísun financií, a tak po viac ako roku zdráhania sa navyšiť kapitál zo strany Elona Muska, prichádza prílev nových peňazí, a to dokonca aj z jeho vlastnej peňaženky.

Portál CleanTechnica informuje, že Kalifornská automobilka chce pomocou emitácie 2,72 milióna kusov akcií v hodnote 650 miliónov dolárov a konvertibilných dlhopisov v hodnote 1,35 miliárd získať kapitál v celkovej výške 2 miliárd dolárov. Podobným spôsobom už navyšovala automobilka svoj kapitál aj v minulosti, konkrétne v rokoch 2010 a 2016.

Samotný Elon si plánuje kúpiť akcie v hodnote 10 miliónov dolárov

Zatiaľ čo navyšovaním kapitálu sa hodnota akcií Tesly v minulosti znižovala, tentoraz sa karta obrátila a ich hodnota stúpla o 4,3 % na sumu 244,1 dolárov. Investori tak Tesle naďalej dôverujú aj napriek tomu, že spoločnosť notoricky nedodržuje sľúbené termíny. Svojej spoločnosti verí aj samotný Elon Musk, ktorý má tiež v pláne nákup akcií Tesly v hodnote 10 miliónov dolárov. Ostáva tak veriť, že investície nevyjdú na zmar a my sa dočkáme ešte inovatívnejších produktov.