Elon Musk sa nedávno zúčastnil rozhovoru v relácii AXIOS televízie HBO. Priznal, že Tesla bola začiatkom roka kvôli produkcii Modelu 3 v kríze a hrozil blízky kolaps.

Žiadna spoločnosť na svete nemá na ružiach ustlané a aj tí najväčší giganti si občas prejdú krízami. Je potom už len na vedení, či dokáže krízu ustáť. Podobný osud postihol aj Teslu, ktorej šéfuje známy vizionár a filantrop Elon Musk. V rozhovore pre televíziu HBO priznal, že začiatkom roka si spoločnosť prešla poriadne krušnými chvíľami.

Na vine je produkcia Modelu 3

Teslu mala do krízy priviesť produkcia Modelu 3. V tom čase sme mohli zo všetkých strán počuť, že produkcia Modelu 3 je nízka a Elon Musk vrhá všetku energiu do zvýšenia výroby a naplnenia predobjednávok. Nikto však vtedy netušil, aká vážna situácia v Tesle nastala.

Tesla bola veľmi blízko smrti

Podľa Elona Muska bola Tesla len niekoľko málo týždňov od celkového kolapsu a takzvanej „smrti“. V rozhovore priznal, že spoločnosť v tom čase „krvácala peniaze ako šialená“. Elon údajne pracoval až 22 hodín denne 7 dní v týždni. Bol prítomný takmer pri všetkých aspektoch výroby Modelu 3, od lakovni, cez montáž karosárkych častí, až po valné zhromaždenia. Rozhovor si môžeš pozrieť na videu nižšie.

Nikto by nemal toľko pracovať

Elon Musk si teda spolu so svojími pracovníkmi prešiel peklom. Sám taktiež priznal, že „nikto by nemal stráviť toľko času v práci, nie je to dobré“. Takmer neustále trávil v kancelárii celé noci, kde aj veľmi krátko prespával. Dokonca mával aj problém zaspať bez pomoci práškov na spanie. Chvalabohu všetko dopadlo dobre a Tesle sa začalo dariť. Elon Musk a jeho spoločnosť sú tak dôkazom, že kríza môže postihnúť kohokoľvek. Dôležité je však vydržať a nevzdávať sa.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom