Nedávno sme ťa informovali o expandovaní Tesly na európskom trhu, americká automobilka ohlásila vstup na ďalší trh susediaci so Slovenskom. Nový showroom už od polovice apríla funguje v Budapešti a automobilka v týchto dňoch spustila aj online konfigurátor. Okrem záujemcov z Maďarska si už Teslu môžu nakonfigurovať aj obyvatelia Rumunska, informuje portál Electrek.

Najhodnotnejšia automobilka sveta má zatiaľ v pôsobení na východných trhoch Európy poriadne medzery, no dobrou správou je, že svoje predajne, servisy a sieť nabíjacích staníc neustále rozširuje. Pred pár mesiacmi ohlásila vstup na ďalší trh, ktorý susedí so Slovenskom.

V hlavnom v Budapešti už funguje úplne nový showroom, ku ktorému sa časom pridá aj servis. Slováci, ktorí vlastnia Tesly a pochádzajú zo stredného či východného Slovenska, tak už nebudú musieť jazdiť do servisu až do Viedne či Prahy. Online konfigurátor v Maďarsku však automobilka spustila až v týchto dňoch.

Expanzia aj ďalej na východ, Slovensko však stále čaká

Ako sme už spomínali v úvode, okrem Maďarska vyrástol nový showroom aj ďalej na východ, konkrétne v hlavnom meste Rumunska, v Bukurešti. Aj v tejto krajine doteraz mali obyvatelia možnosť navštíviť showroom, oboznámiť sa s Teslou bližšie, no online konfigurátor ešte k dispozícii nebol.

Tesla/Screenshot

Na rozdiel od Maďarska sa však v Rumunsku zatiaľ žiaden servis neplánuje. Rumuni tak budú musieť v prípade problémov so svojou Teslou dochádzať za hranice, alebo využiť, respektíve dohodnúť si mobilný servis podobne, ako to urobili iniciatívni Slováci z TeslaClub.sk.

NEPREHLIADNI
Tesla otvára ďalšiu predajňu blízko slovenských hraníc. Kedy sa dočkáme na Slovensku?

tomto článku sme zhrnuli všetky dôležité informácie týkajúce sa Tesly na Slovensku, ktoré zhrnul na fóre TeslaClub.sk jeden zo zakladateľov fanúšikovskej skupiny Stanislav Kurek. Vedenie fóra sa neustále snaží dostať Teslu oficiálne k nám, no trh u nás je podľa vyjadrení automobilky malý, respektíve na Slovensku zatiaľ nie je až toľko Tesiel, aby si naša krajina zaslúžila väčšiu pozornosť automobilky.

Tesla

Od svojich aktivít však neupúšťajú a ako sme už uvideli, podarilo sa im zriadiť napríklad mobilný servis pre Slovákov v spolupráci s pražským servisom Tesla a aj naďalej sa budú usilovať o vybudovanie showroomu v Bratislave a výstavbu servisu v Žiline v roku 2021. Či sa však tento plán podarí uskutočniť ešte v roku 2021, je však otázne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom