Automobilka Tesla zatiaľ ešte oficiálne nevstúpila na slovenský trh, no v budúcom roku sa tento krok zrejme podarí naplniť. Podľa posledných informácií, ktoré sa objavili na fóre TeslaClub.sk, to kalifornská automobilka myslí so slovenskom celkom vážne.

Zatiaľ čo v globálom merítku má automobilka solídnu základňu fanúšikov a používateľov, na slovenskom trhu je ich zatiaľ stále pomerne málo. Minimálne málo na to, aby tu Tesla vybudovala nejaký showroom alebo servisné stredisko.

Avšak nejakých majiteľov Tesiel tu už máme a tí nie sú príliš nadšení z toho, že na servis musia chodiť do susedných krajín, najmä počas aktuálnej pandemickej situácie. Tesla Club Slovakia sa však usilovne snaží dostať Teslu aj na náš trh a podľa posledných informácií na ich fóre to vyzerá tak, že celý proces je na dobrej ceste.

Stanislav Kurek, jeden zo spoluzakladateľov Tesla Club Slovakia, dnes na fóre informoval, že sa neustále snažia dostať Teslu oficiálne k nám, no trh u nás je podľa vyjadrení automobilky malý, respektíve, na Slovensku zatiaľ nie je až toľko Tesiel, aby si Slovensko zaslúžilo väčšiu pozornosť automobilky.

Cieľom Tesla Club Slovakia je priniesť na Slovensko showroom a rovnako aj servis pre vozidlá Tesla, ako aj väčšie množstvo nabíjacích staníc Supercharger.

Napriek tomu sa sieť nabíjacích staníc Supercharger u nás rozrastá, konkrétne ide o stanicu Supercharger V3, ktorá vyrastá v areáli obchodného centra Optima Košice. Hotová by mala byť do 14 dní, no jej spustenie bude závisieť od samotnej Tesly.

Tesla Club Slovakia, pokrytie nabíjacích staníc Supercharger na Slovensku

Na novú stanicu sa môžu tešiť aj obyvatelia v okolí Trenčína, kde by sa mala začať budovať ešte v 1. kvartáli 2021. Tesla dokonca pripravuje aj výstavbu 4. generácie nabíjačky Supercharger V4 u nás, no bližšie informácie o tomto projekte zatiaľ nemáme.

Stanislav Kurek vo svojom príspevku na záver zhrnul všetky dôležité aktivity Tesla Club Slovakia do budúcna. Nimi sú zriadenie mobilného servisu v spolupráci s Českom ešte v decembri 2020, vybudovanie Showroomu v Bratislave a výstavba servisu v Žiline v roku 2021.

Po vybudovaní nabíjacej stanice v Košiciach bude konečne „pokryté“ celé Slovensko nabíjačkami Supercharger. V praxi to znamená, že dve nabíjačky Tesly od seba nebudú vzdialené viac ako 200 km, čo je vzdialenosť, ktorú elektromobily tejto značky dokážu na jedno nabitie bez problémov hocikedy  prejsť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom