Americká Tesla neustále rozširuje svoje pôsobenie v Európe a zatiaľ čo západ je už pomerne dobre pokrytý nielen nabíjačkami Supercharger, ale aj predajňami či servismi, východ Európy vrátane Slovenska mierne zaostáva najmä čo sa týka kamenných pobočiek. Situácia sa ale zlepšuje, ako píše Tesmanian, nová predajňa sa čoskoro otvorí u našich južných susedov.

Najbližší servis a showroom automobilky Tesla sa zatiaľ pre Slovákov nachádza v susednom Rakúsku, presnejšie v jeho hlavnom meste Viedeň. Majitelia Tesiel z bratislavského kraja to majú doslova na skok, no „tesláci“ z východného Slovenska už musia merať poriadnu štreku, ak chcú navštíviť najbližšie servisné stredisko.

NEPREHLAIDNI
Tesla postaví na Slovensku veľké veci. Bude tu servis a showroom, potvrdené sú aj nové miesta nabíjačiek Supercharger

Každý majiteľ Tesly od Bystrice smerom na východ má teraz malý dôvod na radosť. Čoskoro vyrastie nové servisné stredisko spolu s predajňou, ktoré pre nich bude bližšie, než showroom vo Viedni či Prahe. Stále to síce nebude u nás na Slovensku, no raz sa snáď dočkáme aj toho.

Nový servis už rastie v susednom Maďarsku. Tesla si znova na výstavbu zvolila hlavné mesto Budapešť, pričom správy o výstavbe servisu v Budapešti zdieľala na facebookovej stránke aj fanúšikovská skupina TeslaClub z Maďarska. Otvorenie servisného strediska zatiaľ známe nie je, no predajňa sa u našich južných susedov otvorí už 16. apríla.

Tesla/Screenshot

Slovensko je taktiež v pláne

V tomto článku sme ti zhrnuli všetky dôležité informácie týkajúce sa Tesly na Slovensku, ktoré zhrnul na fóre TeslaClub.sk jeden zo zakladateľov fanúšikovskej skupiny Stanislav Kurek. Vedenie fóra sa neustále snaží dostať Teslu oficiálne k nám, no trh u nás je podľa vyjadrení automobilky malý, respektíve, na Slovensku zatiaľ nie je až toľko Tesiel, aby si Slovensko zaslúžilo väčšiu pozornosť automobilky.

Tesla

Od svojich aktivít však neupúšťajú, podarilo sa im už zriadiť mobilný servis pre Slovákov v spolupráci s pražským servisom Tesla a aj naďalej sa budú usilovať o vybudovanie showroomu v Bratislave a výstavbu servisu v Žiline v roku 2021.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom