Po mesiacoch od vydania filmu Avengers: Infinity War sa fanúšikovia neprestávajú zaujímať o to, ako Kamene nekonečna vo vesmíre MCU figurovali pred príchodom Thanosa. Vlastne predtým, ako boli pre príbeh dôležité.

Z filmu Kapitán Amerika: Prvý Avenger vieme usúdiť, že ľudstvo s tesseractom (Space Stoneom) začalo experimentovať už v štyridsiatych rokoch. Ako však vieme, ľudia o týchto artefaktoch ani zďaleka nemali najväčšie vedomosti. Najviac o nich pravdepodobne vedeli Asgarďania, z čoho sa dá vyvodiť zaujímavá teória! Naozaj sa Odin raz podobal Thanosovi?

Thorov otec Odin sa vyrovnal Thanosovi?

Vo filme Thor: Ragnarok nám Hela, prvorodená dcéra Odina, odhalí predchádzajúci život jej otca ako nemilosrdného dobyvateľa. Nebolo však dopodrobna vysvetlené, prečo sa po dobytí Deviatich Ríší zmenil na pokorného a múdreho kráľa. To medzi týmito dvoma príbehmi necháva veľkú medzeru, z čoho sa ihneď stala skvelá príležitosť pre fanúšikovské teórie. Nedávne špekulácie dokonca ukazujú na možnosť, že Odin raz ovládal Kamene nekonečna!

Z Redditu prišla od používateľa KRHeff zaujímavá teória, ktorá tvrdí, že bývalý kráľ Asgardu v minulosti použil Infinity Gauntlet k tomu, aby medzi Deviatimi Ríšami nastolil mier. Je celkom reálnou možnosťou, že Odin “v zbieraní Kameňov nekonečna uspel tým, že obetoval svoju dcéru Helu, aby mohol získať aj Soul Stone a touto silou konečne priniesť mier.” Potom, čo svoju úlohu dokončil, šesť Kameňov nekonečna oddelil a poukrýval po vesmíre. K tomu nasvedčuje aj dialóg Thora z Infinity War, v ktorom nový kráľ Asgardu odhaľuje, že aj Reality Stone bol ukrytý jeho ľuďmi.

Kamene nekonečna mu vyhrali Asgard

Čo potom všetky tie legendy? Teória vraví, že po použití Kameňov nekonečna Odin začal vravieť, že mier vyhral vojnou, aby tieto mocné artefakty znova spadli do zabudnutia. Asi najväčším dôkazom však môže byť malý moment vo filme Thor: Ragnarok, ktorý mnohí z nás považovali za vtip. Keď Hela pod palácom Asgardu hľadá Večný plameň, natrafí na nám dobre známy predmet: Infinity Gauntlet (rukavicu na ovládanie Kameňov nekonečna, akú má aj Thanos). Helu to nerozruší, pretože rukavicu zhodí zo stojanu a nezaujato odfrkne: “Falzifikát…”

Aby som k vyššie uvedenej teórii pridal niečo z vlastnej hlavy, položím vám otázku: Ako mohla Hela vedieť, že ide o falošnú Infinity Gauntlet? Ešte dôležitejšie, ako mohla vedieť, čo je to za predmet? A načo by vôbec Asgarďania mali napodobeninu rukavice na používanie moci Kameňov nekonečna?

Podľa mňa existuje jedna reálna odpoveď, ktorá vás zarazí. Hela tento predmet spoznala preto, lebo Infinity Gauntlet používal aj jej otec Odin pri dobývaní Deviatich Ríší. Ona bojovala po jeho boku. Keď po konečnej výhre Odin roztrúsil Kamene nekonečna po vesmíre, svoju skutočnú Infinity Gauntlet zničil a nahradil ju falzifikátom, ktorým mal zmiasť kohokoľvek, kto by sa niekedy opäť pokúsil ovládnuť túto moc.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom