Deutsche Telekom, ktorý je najväčšou telekomunikačnou skupinou v Európe, zvažuje podľa zdrojov nemeckého denníka Handelsblatt fúziu s francúzskym konkurentom Orange. Hovorca francúzskej firmy ale dnes informáciu poprel, zatiaľ čo Deutsche Telekom sa k informáciám odmietol vyjadriť. „V spoločnosti Orange sa o tejto téme nediskutuje ani neuvažuje,“ uviedol hovorca firmy, ktorá je jednotkou na francúzskom telekomunikačnom trhu.

Handelsblatt dnes s odkazom na manažérov blízkej rokovaním napísal, že má šéf nemeckého koncernu Timotheus Höttges záujem firmu Orange prevziať. Denník uviedol, že Deutsche Telekom posudzuje možnosti takéhoto prepojenia a dodal, že obe spoločnosti spolu v uplynulých ôsmich rokoch spolupracovali. Úvahy sú podľa denníka ale zatiaľ v ranej fáze.

Takmer tretinový podiel v Deutsche Telekom drží nemecká vláda. Firma vytvára zhruba dve tretiny tržieb mimo Nemecko. Súčasťou podniku je aj Telekom na Slovensku.  Trhová kapitalizácia spoločnosti Deutsche Telekom v súčasnosti činí približne 72 miliárd eur. Trhová hodnota firmy Orange, ktorého akcie sa obchodujú na parížskej burze a v ktorom drží 23 % francúzsky štát, činí asi 40 miliárd eur.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom