Spoločnosť Telekom dnes zverejnila výsledky hospodárenia za prvý polrok tohto roka, v ktorom sa jej podarilo rýchlym tempom rozširovať 5G sieť, ale tiež získať nových zákazníkov. Operátor navyše získal aj ocenenie “Operátor roka” a za prvých 6 mesiacov zvýšil aj výnosy.

5G má takmer v celej Bratislave

Ani stále aktuálna situácia s koronakrízou nezastavila Telekom v rozširovaní modernej generácie 5G siete, ktorou doteraz spoločnosť pokryla takmer celú Bratislavu a množstvo okolitých obcí. Aktuálne je 5G Telekomu dostupná už v 18 lokalitách hlavného mesta a 20 blízkych obciach.

V prvom polroku sa darilo optike aj mobilnej sieti

Okrem rýchleho rozšírenia tejto siete pokračoval operátor aj v poskytovaní benefitov pre zákazníkov, ktorým momentálne počas celého leta ponúka neobmedzené dáta. Popritom naďalej rozširuje aj dostupnosť optickej siete, ktorá bola na konci druhého kvartálu roka dostupná už pre 815 tisíc domácností a vďaka spolupráci s Orangeom, ktorý mu sprístupnil vlastnú optiku, môže služby Telekomu využívať celkovo 885 tisíc domácností.

V prvej polovici roka operátor evidoval aj nárast prevádzky v mobilnej sieti, v ktorej zákazníci preniesli v júni až 8075 TB dát, pričom podiel 4G dosiahol rekordných 97 %. Mobilnú sieť Telekomu momentálne využívalo v 1. polroku medziročne o 3,4 % viac zákazníkov, ktorých je celkovo 2,479 milióna. Z toho 1,42 milióna využíva paušály, 505 tisíc využíva predplatenú kartu a ďalších 554 tisíc M2M SIM kartu.

TASR/DPA

NEPREHLIADNI
Telekom kraľuje 5G pokrytiu na Slovensku. Prečo sa nesnažia všetci operátori rovnako?

Medziročne sa tak podarilo operátorovi získať dovedna o 80 tisíc viac zákazníkov v mobilnej sieti. Pozitívne výsledky však Telekom hlási aj v pevnej sieti. Pevnú linku využívalo v prvom polroku tohto roka o 0,6 % (865 tisíc) zákazníkov viac. V oblasti digitálnej TV zaznamenala spoločnosť rast zákazníkov o 2,9 % (659 tisíc) a pri širokopásmových prístupoch eviduje 757 tisíc klientov (o 4,7 % viac ako v rovnakom obdobím pred rokom).

Celkovo sa tak popri týchto zelených číslach podarilo Telekomu zvýšiť aj svoje výnosy, ktoré medziročne stúpli za prvý polrok o 3,1 % na 383,8 milióna eur. Zisk spoločnosti pred odpočítaním úrokov, zdanením a odpismi dosiahol 161,9 milióna eur, čo predstavuje medziročný nárast o 1,6 %.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú