Telekom pripravil pre dovolenkovú sezónu 2019 úplne novú ponuku dátových balíčkov. Potešia najmä zákazníkov, ktorí budú tráviť čas mimo krajín EÚ. Nová podoba Travel & Surf obsahuje naďalej dve zóny, ale krajiny sú inak poskladané a viaceré preferované destinácie ako Kanada, Turecko či Austrália budú mať podstatne výhodnejšie dáta. Ponuka štartuje 27. júna 2019, informoval Telekom v tlačovej správe.

Každá zóna bude obsahovať tri veľkosti balíčkov. Najmenší objem sa posúva z 20/35 MB na 100 MB (balík XS), stredný balíček stúpne zo 100 na 500 MB (balík M) a najväčší balíček bude mať po novom už 1 GB (balík XL). Ceny podľa jednotlivých zón nájdeš v priloženej tabuľke.

Zóna 1 po novom s Tureckom či Kanadou

Významnou zmenou novej ponuky je aj odlišná pozícia krajín v jednotlivých zónach. Napríklad v Zóne 1 ostáva Švajčiarsko a USA, pre ktoré sa dáta zlacnia už vďaka novým veľkostiam a nižším cenám, ale zároveň tu pribudne 12 krajín z pôvodne vyššej zóny.

Nenechaj si ujsť
Prežitok minulosti alebo výhodná voľba? Takto vnímajú „kredity“ slovenskí operátori

Vďaka tomu budú oveľa výhodnejšie dáta v obľúbenej destinácii Slovákov, v Turecku, ale zároveň aj v Srbsku, Kanade, Mexiku, Austrálii, Arube, Ekvádore, El Salvadore, Hondurase, Kolumbii, Moldavsku a Peru.

Program Objem dát Zóna 1  Zóna 2
XS 100 MB 2,5 € 5 €
L 500 MB 8 € 20 €
XL 1 GB 12 € 33 €

 

Navyše do Zóny 1 pribudnú aj štyri krajiny, ktoré doteraz nemali žiadnu výhodu dátového balíčka: Argentína, Arménsko, Bosna a Hercegovina a Normanské ostrovy. Cenové podmienky sú pri Zóne 1 priaznivé pri všetkých balíčkoch: za 100 MB zaplatí zákazník už iba polovicu (2,5 €) a pri 500 MB klesne suma z 15 na 8 €.

Zóna 2 má viac ako 50 krajín i nové destinácie

Zóna 2 bude obsahovať spolu 54 krajín. Väčšina z nich ostáva nezmenená, sú tu napríklad Brazília, Čierna Hora, Čína, Egypt, Izrael, Japonsko, Južná Afrika, Južná Kórea, Nový Zéland, Rusko, SAE, Singapur, Thajsko, Taiwan, Ukrajina. Zároveň pribudne Brunej, Dominikánska republika, Gruzínsko, Irak, Jordánsko, Kostarika, Palestína a Paraguaj. Aj Zóna 2 bude ťažiť z väčších objemov dát a výhodnejších cien. Za 100 MB zaplatí zákazník o polovicu menej a cena za 500 MB klesne o tretinu.

Príklady výhodnejšieho dátovania

Najvýraznejšie budú ťažiť zo zmien návštevníci 12 krajín, ktoré sú presunuté zo Zóny 2 do Zóny 1 na čele s Tureckom a Kanadou. Cena za 100 MB klesne na štvrtinu (z 10 € na 2,5 €) a podobne aj pri 500 MB balíčku. Zákazníci v iných destináciách ako Brazília, Čína, Japonsko či Rusko získajú lepšie ceny vo svojej zóne a navyše budú aj väčšie balíky dát.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom