Najočakávanejšia hra roka je minimálne pre jednu skupinu hráčov obrovským sklamaním. Fanúšikovia na starej generácii konzol začali ihneď po vypustení hry hlásiť obrovské problémy s výkonom a spoločnosť Sony na to reaguje tak, že hráčom vracia peniaze za hru aj po prekročení štandardného dvojhodinového skúšobného limitu, informoval portál EuroGamer.

Cyberpunk 2077 je jednou z najkrajšie vyzerajúcich hier súčasnosti a pri najvyšších detailoch dokáže potrápiť aj tie najlepšie počítačové zostavy. PC verzia hry je však jedna vec, tu si môžu hráči ľubovoľne meniť úroveň detailov a priamo tak ovplyvňovať plynulosť hry.

Konzolisti ale už takéto šťastie nemajú a musia sa tak spoliehať len na dobrú optimalizáciu zo strany samotných vývojárov. Práve tá je pri Cyberpunku naozaj katastrofálna, o čom svedčia aj prvé videá a postrehy z hry pre konzoly PS4 a Xbox One.

Svedčia o tom aj doterajšie hodnotenia hry, zatiaľ čo PC verzia získala pomerne vysoké skóre 90 bodov na portáli Metacritic a jej hráčske hodnotenie je 6,8 bodov, verzia pre PS4 získala len 2,8 boda od hráčov a verzia pre Xbox One 3,6 boda z 10.

Hráči sa sťažujú na trestuhodný stav hry na oboch konzolách minulej generácie, ktoré nielenže sprevádza ešte väčší počet bugov ako na počítačoch, ale hrôzostrašne je na tom aj snímkovanie, ktoré sa nedokáže udržať na stabilnej úrovni.

Hra v základe beží na 30 fps, kedy však vo väčšine scén môžeš očakávať 22 až 25 fps. K znechuteniu z optimalizácie nenahrávajú ani vypadávajúce textúry, doskakovanie obyvateľov Night City na poslednú chvíľu a prekrývanie polygónov na každom kroku.

Otrasná grafika a veľmi zlá optimalizácia je jedna vec a pri prižmúrení oboch očí by sa hra dala dohrať do konca, no akonáhle sa na scénu dostavia bugy, ktoré spôsobia pád hry, alebo úplne znemožnia prejsť niektorú z príbehových misií, dokončenie sa tak stáva praktický nemožné.
Sony vracia hráčom peniaze za hru

Komunita PS4 hráčov sa doslova vzbúrila, no zrejme nikto im to nemôže mať za zlé. Na Reddite sa objavilo vlákno, ktoré potvrdzuje, že Sony vracia hráčom peniaze aj po prešvihnutí dvojhodinového skúšobného limitu, no pre vrátenie peňazí za hru si to treba so spoločnosťou doslova „vyhádať“.

Hráči, ktorí požadovali refund cez online chat, boli četovacím botom zamietnutí, no bolo im poskytnuté telefónne číslo na živú podporu. Tu už našťastie väčšina nespokojných hráčov uspela a peniaze za hru im boli vrátené, následne im Sony zmazalo Cyberpunk z knižnice.

Nakoľko sa ale podobné žiadosti u Sony začali v posledných hodinách hromadiť, spoločnosť ako reakciu podala oficiálnu sťažnosť aj štúdiu CD Project Red. Ako sa k tejto situácii postaví vývojárske štúdio, je zatiaľ otázne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP