Fanúšikovia hernej série Far Cry dostali dva dni po sebe exkluzívne darčeky. Prvou ochutnávkou bolo krátke video zamerané na hlavného antagonistu série, ktorého stvárni známy herec Giancarlo Esposito. Tým druhým potešením je vydanie gameplay videa priamo z hry ukazujúceho niekoľko originálnych noviniek.

Aktualizácia 28. mája: 

Ubisoft čerstvo predstavil gameplay priamo z hry doplnený o komentár príbehového režiséra Navida Khavariho. Okrem pre sériu tradičného príbehu založenom na budovaní revolúcie a postupnom zosadení vodcu sme v skoro 10 minútovej ukážke dostali aj šialenú akciu, kopec humorných situácií a skvelé herecké výkony Giancarla Esposita ako diktátora ostrova Yara.

Hráči si okrem toho užijú aj rad noviniek ako prepracovaný systém outpostov, stealth akciu v štýle Hitmana a splynutie s davom alebo originálne zbrane.

Gameplay z hry začína v čase videa 29:48.

Zákerné motívy El Presidenteho

V ukážke sa bližšie zoznámime s motívmi hlavného antagonistu, ako aj s plánom hlavnej postavy – partizánskym bojovníkom Danim Rojasom, ktorý sa spojí s revolucionármi z Libertadu a spoločne sa tak budú snažiť zamedziť El Presidentemu v ovládnutí ostrova.

Tešiť sa podľa všetkého môžeme aj na rozsiahlejší arzenál zbraní, než v ktorejkoľvek z predchádzajúcich hier série a nebude chýbať ani poriadne množstvo uletených situácií.

YouTube (screenshot)

Zvláštnu pozornosť vyžadujú aj Supremos, alebo teda super-zbrane, ktoré ponúknu najrôznejšie spôsoby, ako zabiť nepriateľov, od na všetky strany strieľajúcich raketometov, cez mini guľomety zhotovené z motorov áut, až po miernejšie zbrane vhodné na stealth systém boja.

Zvieratá dostali zelenú

Tvorcovia do hry konečne pridali možnosť osedlať si koňa a preháňať sa po ostrove efektívnejšie. Autá síce budú stále hlavným dopravným prostriedkom, ale prejsť sa po horských oblastiach na koni je predsa len niečo, čo hre dodá ten správny nádych dobrodružstva.

YouTube (screenshot)

Nápomocné NPC postavy z Far Cry 5 síce zostanú, ale v oveľa menšej miere. O zábavu a pomoc pri misiách sa tentokrát postarajú zvierací spoločníci, napríklad rozkošný pes na vozíčku menom Chorizo alebo vždy agresívne nabrúsený krokodíl Guapo.

Prekopané vylepšovanie postavy

Zmeny sa dotkli aj vylepšovania postavy a špeciálne bonusy (perks) budú odteraz viazané na vybavenie postavy. Ak sa hráči rozhodnú, že už nechcú behať po mape s ťažkými zbraňami, ale radšej sa vydajú cestou snipera, môžu tak urobiť, ale nie priamo v boji. Tento systém tak síce prinesie realistickejšie poňatie bojov, ale zároveň odoberie kus spontánnej zábavy. Čas ukáže, ako sa s tým hráči vysporiadajú a či sa tento systém osvedčí.

Realistickejšie a megalomanskejšie spracovaný herný svet

Na rozdiel od Far Cry 5, kde Montana nepôsobila dojmom skutočného miesta, dostaneme vo Far Cry 6 realisticky poňatý ostrov, ktorý bude navyše omnoho väčší, než mapy z predošlých dielov. Spracovanie veľkého mesta s menšími dedinkami navôkol a nekonečnou divočinou láka na desiatky hodín strávených pri objavovaní hernej mapky.

YouTube (screenshot)

Zabehnutá a zábavná akčná séria do svojho repertoáru pridáva viacero noviniek a originálnych nápadov. Z veľkej časti za to určite môže aj David Grivel, vedúci dizajnér Far Cry 6, ktorý v minulosti pracoval aj na Far Cry Primal. Hra vyjde na PC, PS5, PS4, Xbox Series, Xbox One, Google Stadia a Amazon Luna 7. októbra.

Pôvodný článok

Herná séria Far Cry od Ubisoftu vnadí na svoje šieste pokračovanie novým teaser trailerom. Za posledné inštancie v sérii sme si už zvykli, že marketing majú zvládnutý na jednotku a ani teraz nenechávajú nič na náhodu.

Už dlhšie vieme, že do úlohy hlavného antagonistu tentokrát obsadili hviezdneho Giancarla Esposita, ktorého diváci poznajú najmä zo skvelého seriálu Breaking Bad. Práve Esposito je ústrednou postavou krátkeho videa a svojím podmanivým hlasom burcuje obyvateľov malého ostrova do boja.

Ubisoft

Antón Castillo, ako sa volá diktátor fiktívneho ostrova Yara, sa vo svojom príhovore chystá na revolúciu v mene pokroku, aby očistil tento vymyslený ostrov v Karibiku od „nepravých“ Yaránov.

Hráči si aj tentokrát zahrajú za Daniho Rojasa a postavia sa silnej postave El Presidenteho, ktorého sa pokúsia zvrhnúť počas toho, ako sa bude snažiť zmanipulovať populáciu ostrova na svoju stranu.

Krátka ukážka síce naznačila, s kým budú mať hráči dočinenia a čo od Castilla očakávať, ale Ubisoft má v rukáve ešte jeden tromf. Už zajtra totiž predstaví gameplay z hry Far Cry 6, ktorý ukáže hru v plnej kráse. Opäť sa môžeme tešiť na otvorený svet, ktorý tentokrát bude ešte väčší, ako v predošlej časti Far Cry.

Pôvodná teória sa ukázala ako nepravdivá

Zaujímavosťou je, že Giancarlo Esposito nie je prvým hercom zo seriálov Breaking Bad a Better Call Saul, ktorý sa v hernej sérii Far Cry objaví. Ešte pred ním sa to podarilo Michaelovi Mandovi, ktorý prepožičal svoj hlas ikonickému zloduchovi Vaasovi Montenegrovi.

Práve s Mandom sa objavili v minulosti špekulácie, že Far Cry 6 by mohlo byť prequelom k Far Cry 3. Stalo sa tak na základe Mandovho vyjadrenia o návrate k jeho postave Vaasa v očakávanej šiestej časti série.

Pravdivosti teórie nasvedčovalo aj porovnanie postáv Vaasa a mladého Diega, Castillovho syna, keďže obidva charaktery mali nad okom jazvu. Ubisoft nakoniec uviedol veci na pravú mieru jednoduchým prehlásením, že Far Cry 6 sa bude odohrávať v prítomnosti, zatiaľ čo Far Cry 3 bolo zasadené do roku 2012.

Vydanie bolo pôvodne plánované na 18. februára tohto roku, ale kvôli pandemickej situácii boli vývojári nútení hru posunúť. Presný dátum zatiaľ nemáme, ale vieme, že to určite bude pred 30. septembrom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom