Už zajtra 11. novembra vychádza remasterovaná trilógia ikonických hier zo série Grand Theft Auto a do sveta sa dostali prvé gameplay, informuje portál The Verge. Fanúšikovia pravdepodobne urobia lepšie, ak budú očakávania držať pri zemi – zásadný skok vo vizuále sa pravdepodobne nekoná.

Rockstar mlčí

Ani deň pred vydaním očakávanej GTA trilógie, ktorá bude pozostávať z dielov Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City a Grand Theft Auto: San Andreas vývojári z Rockstaru nevydali žiadny trailer, ktorý by propagoval sľubované vylepšenia z hry.

Upútavka z minulého mesiaca pozostávala skôr z cutscén ako samotnej hrateľnosti a odvtedy Rockstar o staronovej kolekcii hier príliš veľa nepovedal. Možno na to má aj dobrý dôvod – na internet totiž unikli prvé zábery priamo z hry a príliš slávne veru nevyzerajú.

Z uniknutých videí by sa vlastne dalo povedať, že trojica hier po vizuálnej stránke vyzerá takmer rovnako ako ich predchodcovia, treba si však počkať na gameplay videá z viacerých zdrojov. Definitívnej edícii GTA do karát príliš nehrá ani skutočnosť, že 12 hodín pred vydaním sa hra nedočkala ani jednej recenzie, čo spravidla nebýva dobrým znamením.

Rockstar príchod remasterovanej trilógie hier oficiálne potvrdil až na začiatku októbra, o prácach na nej sa však hovorilo už podstatne skôr. Vývojári v prichádzajúcich hrách sľubujú celkom nové svetelné efekty, textúry s vysokým rozlíšením, väčšiu dohľadnosť v hre a prepracované ovládanie, prehľadnejšiu kameru či mierenie v štýle GTA V.

Aj na mobily

Vydanie Grand Theft Auto: The Trilogy — The Definitive Edition prebehne v dvoch fázach – digitálna edícia bude dostupná od zajtra, 11. novembra a bude dostupná na PS4, PS5, Xbox One, XSX/S, Nintendo Switch a PC prostredníctvom Rockstar Games Launcher.

7. decembra bude nasledovať vydanie fyzickej verzie hry. Cena digitálnej aj fyzickej verzie je zhodná a predstavuje 59,90 €. Rockstar zároveň potvrdil práce na mobilných verziách pre Android a iOS, ktoré by mali doraziť v prvej polovici budúceho roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú