Takto vyzerá ZTE Nubia Z9 Max zvnútra

Teraz čítate
Takto vyzerá ZTE Nubia Z9 Max zvnútra

Po týždni od predstavenia novej ZTE Nubie Z9 Max máme možnosť nahliadnuť do vnútra tohto nového čínskeho phabletu. 

ZTE Nubia Z7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

ZTE svoju novinku, Nubia Z9 Max, vybavilo najnovším dostupným hardvérom, ako je výkonný Snapdragon 810 procesor, 3 GB RAM či 16 MPx fotoaparát. Práve najnovší a zatiaľ najvýkonnejší procesor z dielne Qualcommu, Snapdragon 81, s ktorým prichádza aj Nubia Z9 Max, má problémy s prehrievaním. Najväčšie problémy s prehrievaním procesora má nedávno predstavená vlajková loď taiwanského výrobcu HTC, One M9, ktorá trpí nadmerným prehrievaním, ktoré spôsobuje teploty aj okolo 50 stupňov, čo zapríčiní zníženie frekvencie a tým aj zníženie výkonu. Našťastie, u ZTE boli šikovní a ako sa zdá, prvotné testy ukazujú teploty okolo 40 stupňov, čo je priemerná hodnota, ktorá nespôsobuje žiadne výkonnostné problémy.

nubia_Z9_max2
Okrem testu teploty procesora máme možnosť nahliadnuť do vnútra tejto čínskej novinky. V elegantne spracovanom tele sa nachádza jedna zaujímavosť a to pamäti RAM typu LPDDR4 s kapacitou 3 GB, ktorú si ZTE dalo vyrobiť Samsungu. Rovnaká RAM pamäť sa nachádza aj vo vlajkovej lodi Samsung Galaxy S6. Tento juhorkórejský gigant dodáva do novej Nubie Z9 Max aj pamäťové čipy – Samsung eMMC 5.0. Kvalita spracovania je na špičkovej úrovni, za čo môžeme ZTE iba pochváliť.

ZTE Nubia Z9 Max určite patrí k tým modelom, ktoré tento rok zamútia vodu v oblasti predaja smartfónov a môžu spôsobiť komplikácie renomovaným značkám ako Samsung, LG či HTC. Už sa nevieme dočkať, kedy tento smartfón navštívi aj našu redakciu!

 Zdroj: Gizmochina.com, Mobile.IT168.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]