Po týždni od predstavenia novej ZTE Nubie Z9 Max máme možnosť nahliadnuť do vnútra tohto nového čínskeho phabletu. 

ZTE Nubia Z7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

ZTE svoju novinku, Nubia Z9 Max, vybavilo najnovším dostupným hardvérom, ako je výkonný Snapdragon 810 procesor, 3 GB RAM či 16 MPx fotoaparát. Práve najnovší a zatiaľ najvýkonnejší procesor z dielne Qualcommu, Snapdragon 81, s ktorým prichádza aj Nubia Z9 Max, má problémy s prehrievaním. Najväčšie problémy s prehrievaním procesora má nedávno predstavená vlajková loď taiwanského výrobcu HTC, One M9, ktorá trpí nadmerným prehrievaním, ktoré spôsobuje teploty aj okolo 50 stupňov, čo zapríčiní zníženie frekvencie a tým aj zníženie výkonu. Našťastie, u ZTE boli šikovní a ako sa zdá, prvotné testy ukazujú teploty okolo 40 stupňov, čo je priemerná hodnota, ktorá nespôsobuje žiadne výkonnostné problémy.

nubia_Z9_max2
Okrem testu teploty procesora máme možnosť nahliadnuť do vnútra tejto čínskej novinky. V elegantne spracovanom tele sa nachádza jedna zaujímavosť a to pamäti RAM typu LPDDR4 s kapacitou 3 GB, ktorú si ZTE dalo vyrobiť Samsungu. Rovnaká RAM pamäť sa nachádza aj vo vlajkovej lodi Samsung Galaxy S6. Tento juhorkórejský gigant dodáva do novej Nubie Z9 Max aj pamäťové čipy – Samsung eMMC 5.0. Kvalita spracovania je na špičkovej úrovni, za čo môžeme ZTE iba pochváliť.

ZTE Nubia Z9 Max určite patrí k tým modelom, ktoré tento rok zamútia vodu v oblasti predaja smartfónov a môžu spôsobiť komplikácie renomovaným značkám ako Samsung, LG či HTC. Už sa nevieme dočkať, kedy tento smartfón navštívi aj našu redakciu!

 Zdroj: Gizmochina.com, Mobile.IT168.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP