banner-redmi-note2
Xiaomi so svojím utorkovým predstavením ohromilo takmer celý technologický svet. Správa o predstavení najnovšieho Xiaomi Redmi Note 3 sa po svete rozmohla rýchlosťou svetla, čomu sa ani nečudujeme. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Xiaomi Redmi Note 3 ponúka za svoju cenu okolo 150 € (iba v Číne) naozaj nadupaný hardvér v špičkovo spracovanom tele. Redmi Note 3 je zároveň prvým celokovovým smartfónom spoločnosti, pričom jeho dizajn priťahuje pozornosť. Mnohých však môže zaujímať, ako tento prémiový smartfón vyzerá aj zvnútra. Na to nám prináša odpoveď čínsky portál IT168.com, ktorý novinku rozobral a nafotil.

Xiaomi Redmi Note 2 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


xiaomi-redmi-note-3-teardown-14
Xiaomi pri navrhovaní nového Redmi Note 3 odviedlo naozaj skvelú prácu, a to nielen po dizajnovej stránke. Napriek novým komponentom vo vnútri, sú rozmery novinky takmer rovnaké, ako rozmery predchádzajúcej generácia, Xiaomi Redmi Note 2. Redmi Note 3 má výšku 152 mm, čo je v porovnaní so 150 mm Redmi Note 2 modelu len minimálny nárast. Šírka oboch zariadení sa zhoduje. Aj napriek použitiu väčšej, 4000 mAh, je nový Redmi Note 3 len o 0,4 mm hrubší ako Redmi Note 2, čo je úplne minimálny rozdiel. Stručne povedané, výrobca do v podstate rovnakého tela teraz „nabalil“ oveľa viac, ako predtým.

xiaomi-redmi-note-3-teardown-5
Vďaka teardownu sme sa však dozvedeli aj nové informácie ohľadom niektorých použitých komponentoch. Xiaomi v Redmi Note 3 použilo snímač odtlačkov prstov FPC1022, ktorý sa vyznačuje veľmi nízkou spotrebou energie, umožňuje 360° snímanie odtlačku a veľkou výhodou je tiež technológia „3D pixel“, vďaka ktorej snímač rozpozná váš odtlačok aj keď máte prst mokrý či špinavý. Ďalším zaujímavým zistením je použitie snímača Samsung S5K3M2 ISOCELL ako hlavného fotoaparátu na zadnej strane. Všetky komponenty sú integrované bližšie k sebe, ako to bolo v prípade Redmi Note 2, čím mohlo Xiaomi použiť viac termálnej pasty k zabráneniu prehrievania. Xiaomi Redmi Note 3 si môžete zakúpiť v e-shope iBuygou.com za cenu od 181 €.

xiaomi-redmi-note-3-teardown-9

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP