V softvérovom svete sa podarí preraziť len tým najlepším projektom, medzi ktoré však operačný systém Windows Phone nepatril. Napriek snahe spoločnosti sa toto prostredie v smartfónoch neujalo a k slovu sa dostali dominantné systémy iOS a Android. Pokiaľ by Microsoft neskoncoval s vývojom systému Windows Phone, jedného dňa mohol fanúšikov potešiť aj retro projektom s mobilným systémom Windows 95.

Microsoft začal rozbiehať svoj biznis s operačnými systémami pre počítače už v roku 1985, no až  o 10 rokov neskôr prišla na svet verzia, ktorá zmenila mnoho. Windows 95 sa stal časom legendárnym systémom, v ktorom mnohí ľudia začínali naberať skúsenosti s počítačmi. Jednoduché grafické prostredie a aplikácie bez množstva funkcií už nespĺňajú dnešné štandardy. Stali sa však inšpiráciou pre koncept, ktorý by v reálnej podobe rád videl nejeden milovník smartfónov.

S týmto systémom by používatelia odpustili Microsoftu všetky chyby

Do sveta týchto zariadení vstúpil Microsoft ešte pred pár rokmi, keď sa miesto loga „Nokia“ začal na fínskych smartfónoch objavovať názov spoločnosti z Redmontu. Tá to na zákazníkov skúšala so svojim systémom Windows Phone, ktorý ale príliš veľký úspech nezožal. Po pár rokoch trápenia sa Microsoft prestal tomuto biznisu venovať, stará Nokia sa vrátila späť a Windows Phone upadol do zabudnutia. Stále však na svete existujú aj fanúšikovia tohto systému, ktorí sa už ale ďalšej aktualizácie nikdy nedočkajú. Nadchnúť ich môže nový koncept, ktorý zobrazuje legendárny Windows 95 v smartfónovej verzii.

Nenechaj si ujsť
Windows XP 2018 Edition je operačný systém, ktorý by mal Microsoft okamžite začať vyrábať. Je výborný

Jeden z prvých operačných systémov Microsoftu totiž šikovný youtuber zapracoval do nového návrhu, ktorý môže nadchnúť mnohých. Prostrediu samozrejme nechýbajú známe sivé pracovné okná, minimalistické animácie a niekoľko jedinečných aplikácií, ktoré poznáme práve z Windowsu 95.

Tento návrh ale nevynechal ani známe tlačidlo Štart, či logo tejto verzie systému, ktoré zastáva pozíciu tapety. Aj keď je viac než isté, že takýto projekt sa nikdy skutočnosťou nestane, fanúšikom mŕtveho systému Windows Phone priniesol pohľad na to, ako by vyzeral staručký Windows 95 vo verzii pre smartfóny.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom