České herné štúdio Bohemia Interactive oficiálne odhalilo svoj nový engine, informuje portál Hrej. Nesie názov Enfusion a podľa slov herných vývojárov chcú jeho vlastnosti naplno využiť pri tvorbe nového dielu legendárnej akčnej série Arma.

Práve Arma patrí k najväčším úspechom Bohemia Interactive. Akčná séria s dôrazom na taktiku sa vo svete preslávila svojimi komplexnými hernými možnosťami, ale tiež prvotriednou vizuálnou stránkou, ktorú chcú tvorcovia na novom engine posunúť na celkom inú úroveň.

Posledný plnohodnotný diel bol však vydaný ešte v roku 2013, odvtedy sa fanúšikovia značky dočkali len verzie pre mobilné zariadenia, aj to ešte v roku 2016. Štúdio o sebe v poslednom čase dalo vedieť predovšetkým survival akciou DayZ zasadenou do postapokalyptického zombie sveta.

Práve DayZ bol postavený už na ranej verzii nového enginu Enfusion a podľa tvorcov hra predstavuje akýsi hybrid medzi novými a starými technológiami.

Aj pre modderov

Samotné štúdio nový engine označuje ako jednoznačnú prioritu, v súčasnosti má na jeho vývoji pracovať približne 30 vývojárov, spoločnosť však aktuálne aktívne do tímu hľadá ďalších osem špecialistov.

Enfusion bude optimalizovaný na PC, PlayStation a Xbox, výhodou bude, že jednotlivé verzie hier nebude potrebné portovať, ale môžu byť na engine vyvíjané s rovnakým základným kódom a nástrojmi.

V plánoch spoločnosti veľkú rolu zohráva aj samotná herná komunita a modderi, ktorým Bohemia Interactive v blízkej dobe engine otvorí.

Zobraziť celú galériu (8)
Bohemia Interactive

Hráči a príležitostní vývojári budú mať v rukách rovnaké profesionálne nástroje ako samotní tvorcovia, čo zahŕňa balíky pre tvorbu postáv, vizuálnych efektov, animácií, umelej inteligencie a množstva ďalších oblastí.

Spoločnosť momentálne neuvažuje, že by Enfusion licencovala aj pre iných vývojárov na profesionálny vývoj hier. Tvorcovia sa pochválili aj pôsobivými ukážkami prostredia i krátkym videom, engine má však pred sebou ešte dlhú cestu a bude sa roky zdokonaľovať.

Okrem pokročilej fotorealistickej grafiky a hardvérovej škálovateľnosti má byť prednosťou Enfusion aj jednoduché a intuitívne rozhranie pre vývojárov.

Podobnými devízami disponuje aj najnovší Unreal Engine 5, ktorý sa len nedávno pochválil svojimi možnosťami v technologickom deme z univerza Matrixu. Vyskúšali sme ho na vlastnej koži a povedať treba jedno – budúcnosť hrania nikdy nevyzerala krajšie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú