Teclast nedávno predstavil nový tablet s nadpriemernou 6 GB RAM, operačným systémom Windows 10 a najnovším čipsetom Intel Celeron N3450 architektúry Apollo Lake.

Dizajn tabletu vychádza z konceptu inšpirovaného úspešným a populárnym tabletom Surface od spoločnosti Microsoft. Základom je celokovová konštrukcia s vyklápacím stojančekom na zadnej strane zariadenia. Hrúbka zariadenia je iba 1 cm a hmotnosť nepresahuje 909 gramov. Na bočných hranách zariadenia sú umiestnené konektory pre microHDMI, USB 3.0, 3,5 mm zvukový jack, nabíjací jack a microSD kartu až do veľkosti 128 GB.

Zdroj fotografie: Teclast

Na spodnej hrane sa nachádzajú tiež piny pre pripojenie klávesnice vo forme obalu na tablet. Väčšinu prednej strany zaberá 11,6-palcový IPS displej s FullHD rozlíšením. Nad displejom sa nachádza tradične fotoaparát pre selfie a videohovory. Windows tlačidlo si našlo svoje miesto na ľavom okraji vedľa displeja zariadenia. Netreba zabúdať na hlavný 5 MPx fotoaparát s automatickým zaostrovaním, ktorý je umiestnený uprostred vrchnej časti zadnej strany.

Teclast X3 PlusZdroj fotografie: Teclast

Srdcom tabletu je čipset Celeron N3450 generácie Apollo Lake od spoločnosti Intel. Ten disponuje štyrmi 14 nanometrovými jadrami so základným taktom 1,1 GHz a schopnosťou pretaktovania na 2,2 GHz. Výbavu dopĺňa 6 GB pamäť RAM a 64 GB interné úložisko eMMC. Vnútorná batéria disponuje kapacitou 8000 mAh pri napätí 3,8 V.

Zdroj fotografie: Teclast

Kúpiť tablet Teclast X3 Plus za 246 €

Nabíjanie prebieha pomocou prúdu 3A pri napätí 5V, takže svoje uplatnenie pri dobíjaní tu môže nájsť aj bežná power banka pre tvoj smartfón. Táto konfigurácia toho viac ako bežný používateľ potrebuje pre beh operačného systému Windows 10 Home. Teclast X3 Plus kúpiš teraz v zľave za 246 €. Počítať ale treba s prípadnou platbou DPH. K zariadeniu je možné dokúpiť aj prídavný stylus za 29 € alebo dok s klávesnicou za 42 €.

Teclast X3 PlusZdroj fotografie: Teclast

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP