Microsoft pred dvomi dňami predstavil vynovenú radu Surface. Nový tablet a notebooky už na prvý pohľad pôsobia luxusným dojmom a priložené špecifikácie a vychytávky značia, že sa rozhodne máme na čo tešiť.

Nech má na systém Windows názor kto chce, aký chce, tak v poslednej dobe spravil Microsoft obrovský krok k tomu, aby sa čo najviac priblížil používateľom a spríjemnil im prácu s týmto najrozšírenejším operačným systémom. Je to tiež jeden z mála výrobcov notebookov a tabletov, ktorý môže priamo konkurovať najvyššej rade zariadení Apple, ktoré sú stále preferovanejšie.

Skončí dominancia Apple?

Problémom niektorých výrobcov je veľké množstvo zariadení. Niektorým používateľom to možno vyhovuje, no skúsenosti hovoria jasne. Menej je niekedy viac. Dôkazom je Apple, ktorý má úplne minimum zariadení, no predsa dominuje na trhu. Tým istým krokom sa vydal aj Microsoft, ktorý vytvoril konzistentné portfólium. To značne uľahčuje výber zariadenia a taktiež orientáciu medzi nimi. Hardvér a výbava sú vo všetkých zariadeniach veľmi podobné a prakticky tak rozhoduje len to, na čo bude dané zariadenie určené. Vybrať si môže každý.

Každé zariadenie má dotykový displej a podporuje dotykové pero, ktoré je jedno z najlepších na trhu. Či táto kombinácia má zmysel alebo nie, ukážu až čísla predaja, no za mňa je to skvelá funkcia, ktorá ešte viac uľahčuje a sprístupňuje prácu na počítači. Rada Surface síce stále nemá USB-C, no zato má USB 3.0, ktoré je medzi používateľmi viac využívané. Zariadenia sa zameriavajú na jednoduchosť, ktorá je v tomto segmente veľmi žiadaná a aj to je jeden z dôvodom, prečo veľa preferuje zariadenia Apple.

Prečítaj si tiež
Microsoft predstavil nový Surface Pro 6 a Surface Laptop 2. Budú trhákmi medzi používateľmi

Samozrejme ako iPad, tak aj macBook-y sú fantastické, no je tu dobrá správa, že konečne sa našiel výrobca, čo dokáže Apple konkurovať. A je možné, že tak ako vidíme v kaviarniach macBooky, tak o chvíľu uvidíme aj Surface notebooky. S výkonným hardvérom, zaujímavým dizajnom a dlhou výdržou batérie má Microsoft na to, aby ukradol Apple kúsok vetra z plachiet.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú