Čakanie na nové produkty tohto softvérového giganta sa skončilo včerajším predstavením nových modelov z radu Surface. Svoj výkonný tablet a laptop spoločnosť predstavila počas konferencie v New Yorku, kde odhalila všetky ich inovácie. Microsoft vložil do svojich noviniek hneď niekoľko vylepšení, medzi ktorými nájdeme aj výkonnejšie procesory, no zanevrel na obľúbený prvok konektivity.

Nový hybridný tablet a laptop spoločnosti odhalili počas svojej premiéry okrem vylepšení aj nové farebné prevedenie. Po niekoľkých rokoch sme sa tak od Microsoftu znova dočkali čiernej farby. Výrobca však stavil tiež na zmeny v hardvéry, kde zapracoval na efektívnejšom chladení a vyššom výkone svojich noviniek.

Ešte dokonalejší Microsoft tablet

Viac výpočtového výkonu sa dostalo tiež do tabletu Surface Pro 6, ktorý teraz prichádza s podporou 4-jadrového procesora Intel Core i5 a i7, pričom malo podľa tvrdení Microsoftu dôjsť k zvýšeniu výpočtovej sily až o 67 %. O perfektný multitasking sa postará až 16 GB operačnej RAM pamäte.

Predok tohto hybridného tabletu obsadila znova veľká 12,3″ obrazovka, pod ktorou sa nachádza vymeniteľná klávesnica. Tú si môže používateľ vybrať v rôznych farbách podľa svojho gusta. Spoločnosť však nepriniesla do Surface Pro 6 len vyšší výkon, ale tiež dlhšiu výdrž.

Nenechaj si ujsť
Najznámejší softvér pre prácu s dokumentami má novinku. Microsoft predstavil Office 2019

Batéria má totiž na jedno nabitie zvládnuť až 13,5 hodín práce. Napriek nádejám sme sa ani tentokrát nedočkali obľúbeného USB-C portu, ktorý si miesto v konštrukcii tabletu nenašiel. Aj keď nie je nový Surface Pro 6 prepracovaný od základov, vo svojej vylepšenej verzii s čipom Core i5 a i7 ponúka ešte vyšší potenciál, ktorý Microsoft ohodnotil v základe na 780 €. Do predaja pritom táto novinka poputuje už 16. októbra.

Vylepšený notebook Surface Laptop 2

Ešte väčšie zmeny sa však dotkli nového notebooku Microsoft Surface Laptop 2, ktorý taktiež dostal 8. generáciu Intel procesora Core i5, alebo i7. Ten prinesie až o 85 % vyšší nárast výkonu v porovnaní s predošlým modelom. Procesoru v tejto novinke pomáha aj 2-násobne veľká operačná RAM pamäť s kapacitou 8 GB, alebo až 16 GB. Popri tom sa však toho znova veľa nezmenilo a zákazník tak u tejto novej verzie nájde 13,5″ displej s rozlíšením 2256 x 1504 pixelov. Používateľ si užije tiež 128 GB rýchleho SSD úložiska v základe, pričom najvyššia verzia tohto notebooku ponúka až 1 TB pamäte.

Microsoft sa aj v tomto prípade vzdal možnosti využiť USB-C konektor a Surface Laptop 2 ostáva verný USB 3.0 portu. Okrem neho nájdeme na boku konštrukcie aj zaužívaný Mini DisplayPort a Surface konektor pre nabíjanie, na ktorý nedá spoločnosť dopustiť. Ani tento rok sa tak fanúšikovia týchto produktov nedočkali stále obľúbenejšieho USB-C portu. Pri porovnaní s priamou konkurenciou, ktorou je tiež notebook Huawei Matebook X, však vidíme väčšiu nádielku konektivity. Jej nedostatok v nových zariadeniach Microsoftu ich tak stavia do nevýhody.

Podobne ako nový Surface Pro 6, aj Surface Laptop 2 dostal čierne prevedenie a zopár zmien, ktorými sa chce doťahovať na konkurenciu. Spoločnosť sa chystá spustiť predaj tejto novinky rovnako 16. októbra, pričom predobjednávky sú už teraz v plnom prúde. Záujemca si bude môcť tento vylepšený notebook zaobstarať za cenu začínajúcu na úrovni 865 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom