Prednedávnom sme ťa informovali, že experti z iFixit boli milo prekvapený z Apple iMacu, ktorého komponenty boli po dlhých rokoch konečne vymeniteľné. Žiaľ, v prípade Microsoft Surface Book to neplatí.

Experti sa pustili do nového laptopu Surface Book od Microsoftu. Tieto zariadenia podľa ich rebríčka opraviteľnosti a prístupu ku komponentom nikdy neskórovali vysoko, no zhodli sa, že tento laptop je takmer nemožné opraviť svojpomocne. V šasi laptopu sa totiž nenachádzajú žiadne skrutky. Na povrchu a okolo klávesnice sa navyše nachádza materiál zvaný Alcantara, ktorý je podobný tkanine. Tá je napovrchu prilepená a pri jej odstraňovaní bolo takmer nemožné tuto tkaninu nepoškodiť. Museli ju doslova roztrhnúť, avšak ani tento krok nebol zďaleka ten najhorší.


zdroj fotografie: Screenshot/Youtbe/iFixit Video

Pod neprístupným povrchom sa nachádzali ďalšie nemilé prekvapenia. Klávesnica bola prilepená a základná doska je pokrytá sériou teplovodivých podložiek. Experti taktiež zistili, že nemôžu odpojiť batériu, kým sa neodstráni niekoľko ďalších komponentov. A aj keď sa k nej dostali, zistili, že je prilepená priamo k šasi. Komponenty, ako procesor či RAM moduly sú prispájkované priamo na základnú dosku, čo ich robí nevymeniteľnými.

Celkovo tak skóre pre Surface Book na rebríčku opraviteľnosti a vymeniteľnosti komponentov bolo 0/10. Výsledný verdikt znie: Nad opravou tohto laptopu svojpomocne ani nerozmýšľaj. Najdôležitejšie komponenty nie sú vymeniteľné a dostať sa k ním bez poškodenia laptopu je takmer nemožné.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú