Nintendo sa vo svete preslávilo nielen svojimi konzolami, ale tiež hernou sériou Super Mario, ktorú si zamilovali celé generácie hráčov. Zážitky z hrania doterajších dielov teraz prekonáva najnovší titul Super Mario Odyssey, ktorý hráčovi odhalí surrealistický svet plný rôznych prekvapení. 

Hernú sériu Super Mario z dielne japonského Nintenda poznajú zarytí, ale aj občasní hráči. Postupom času bolo vydaných niekoľko dielov, ktoré stále prinášali prepracovaný herný svet so skvelou grafikou a mnohé prekvapenia. Nič z toho sa však aktuálne nechytá na najnovšie pokračovanie série, ktorým je Super Mario Odyssey. Oficiálne vydanie tejto novinky je naplánované už na 27. októbra, pričom Nintendo stihlo hráčov navnadiť aj videom so zábermi priamo z hry. Všetci fanúšikovia tohto talianskeho inštalatéra si teraz môžu vychutnať ďalšie detaily nového dielu „Odyssey“ už v nasledujúcich riadkoch.

Super Mario Odyssey je ďalším skvelým pokračovaním predchádzajúcich titulov ako Super Mario 64 či Super Mario Galaxy. Táto sandboxová novinka je rozdelená do herných levelov, pričom ponúka masívny svet s rôznymi hracími úrovňami.

Nintendo

V najnovšom hernom produkte od Nintenda môže hráč zabudnúť na cieľové rovinky. Herný svet je totiž skutočne rozsiahly a Mario sa tak môže voľne pohybovať bez obmedzenia.

Mesto „New Donk City“ je jedným z mnohých lokalít, ktoré môže Mario počas svojho dobrodružstva navštíviť. Hráč naňho narazí v kráľovstve „Metro Kingdom“. Super Mario Odyssey však obsahuje omnoho viac kráľovstiev, čo robí herný svet naozaj rozsiahlym.

Počas hrania sa hráč miesto zbierania rôznych vylepšení môže zamerať aj na progres či strieľanie ohnivých striel, za čo vďačí magickému klobúku.

Kúzelný klobúk má aj vlastné pomenovanie – Cappy. Ide vlastne o ducha z kráľovstva „Cap Kingdom“ a pochádza z miesta zvaného ako „Bonneton“.

Nenechaj si ujsť
Týchto 10 hier môže závidieť konzolistom každý poriadny PC hráč. Vyskúšal by si si ich?

Taliansky inštalatér spolu s Cappym v hre spolupracujú, aby zachránili ľudí, ktorých Bowser uniesol. Začiatok ich epickej cesty začína na lietajúcej lodi menom „Odyssey“.

Ich vlastná loď je pre nich nevyhnutnosťou, aby mohli bojovať s Bowserom, ktorý sa taktiež plaví na svojej lietajúcej lodi.

Kúzelnou mocou „Cappy“ klobúka je premieňať Maria na rôzne veci v hre. Môže sa tak v podstate stať čímkoľvek a v tomto prípade z neho klobúk urobil korytnačku Hammer Bro, ktorá dokáže hádzať panvice.

Toto je Mario v podobe „Bullet Bill“. Nechýba mu známy plnofúz a klasická červená čiapka.

Nenechaj si ujsť
10 absolútne najlepších hier, na ktoré sa môžeme tešiť v najbližších mesiacoch

Vďaka možnosti premieňať sa na rôzne veci môže Mario robiť mnoho činností, ktoré by inak nedokázal. Tu sa Mario prevtelil do človeka, s ktorým môže ovládať taxi v meste New Donk City.

Nie je presne isté, koľko herných svetov obsahuje. Nintendo zatiaľ odhalilo 9 rôznych oblastí.

Hráč môže svojmu Mariovi kupovať rôzne outfity, ktoré ale nezlepšujú jeho schopnosti. V tomto prípade môžeme vidieť kostým „Mount Volbono“ z kráľovstva Luncheon Kingdom. Okrem tohto miesta môže hráč zavítať aj do týchto miest a kráľovstiev:

  • New Donky City v kráľovstve Metro Kingdom
  • Tostarena v kráľovstve Sand Kingdom
  • Steam Gardens v kráľovstve Wooded Kingdom
  • Bonneton v kráľovstve Cap Kingdom
  • Fossil Falls v kráľovstve Cascade Kingdom
  • Shiveria v kráľovstve Snow Kingdom
  • Bubblaine v kráľovstve Seaside Kingdom
  • Tropical Island v zatiaľ neznámom kráľovstve
Cieľom v hre Super Mario Odyssey je zbieranie mesiačikov, ktoré sú ukryté po celom svete a hráč sa k nim môže dopracovať aj pri rôznych úlohách či v boji s nepriateľmi.

Zbieranie mesiačikov môže niekomu pripomínať hľadanie hviezd v titule Super Mario 64. Mesiačikov je v tomto prípade omnoho, omnoho viac a hráč na ne narazí na ťažko dosiahnuteľných miestach či po boji s protivníkom.

Mesiačiky fungujú ako palivo pre lietajúcu loď Odyssey, s ktorou sa Mario dostane do ďalších kráľovstiev. Hráč sa teda rozhodne nudiť nebude a v každej oblasti bude mať o zábavu postarané. Pred cestou do nového kráľovstva sa tak musí vysporiadať s mnohými nepriateľmi či zahrať si niekoľko minihier.

Nenechaj si ujsť
3 najlepšie hry, ktoré už čoskoro prídu na PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch

Možnosti kúzelného klobúka sú skutočne bohaté. Mario sa vďaka nemu môže premeniť napríklad aj na takúto lietajúcu jaštericu.

A čo tak Mario v podobe T-Rexa? Ani tentokrát sa nezabudlo na červenú čiapku a ikonický plnofúz.

Ďalšia z podôb, ktoré Mario môže získať.

Mario v princípe počas hrania nezíska len jednu či dve superschopnosti. Môže totiž strieľať ohnivé gule, vystreľovať elektrické výboje alebo sa stať Goombom.

Nenechaj si ujsť
V hernom priemysle sa dejú veľké veci! Zlatá éra 16-bitových hier sa vráti s retro konzolou Nintendo SNES Classic Edition

Nintendo si na novej hre Super Mario Odyssey dalo nesmierne záležať. Hráčovi ponúka na vytváranie fotografií špeciálne funkcie, s ktorými ich môže taktiež zdieľať. Pre úpravu fotiek sú tiež dostupné rôzne filtre.

Niektoré funkcie a filtre vytvoria z herných záberov snímok ako z úplne inej hry.

Táto herná pecka s talianskym inštalatérom z Japonska, ktorý komunikuje v angličtine a zahrá si ho aj hráč u nás na Slovensku príde oficiálne na svet už 27. októbra pre Nintendo Switch.

Patríš medzi fanúšikov Super Maria? V tom prípade si nesmieš nechať ujsť priložené video, ktoré ti o titule Super Mario Odyssey prezradí ešte viac detailov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú