Kým niektorí sa práve v tejto chvíli kúpu v bazéne alebo v mori či ležia na pláži, iní zas netrpezlivo čakajú na príchod nových hier. Po letnej sezóne pravidelne prichádzajú nové hry a tento rok ich bude naozaj hojne.

My sme vybrali 10 najlepších, pričom nachádzajú sa medzi nimi vesmírne, akčné, dobrodružné, ale aj závodné typy. Pri každej hre nájdeš aj dátum jej vydania a podporované platformy.

1. Destiny 2

destiny 2
zdroj fotografie: Activision

Pokračovanie od tvorcov úspešného Halo. Destiny sa týka ochrany Zeme pred inváziou mimozemšťanmi. Podľa beta verzií vyzerá pokračovanie skutočne veľmi sľubne, no kritici a hráči si určite radšej počkajú na oficiálne vydanie.

Dátum vydania: 6. september, 24. október

Platformy: Xbox One, PlayStation 4, PC (neskôr)

2. Mario + Rabbids Kingdom Battle

Mario + Rabbids Kingdom Battle
zdroj fotografie: Nintendo/Ubisoft

Postava Mario od Nintenda prichádza prvýkrát do hry od vydavateľstva Ubisoft spolu s Rabbidmi. Narozdiel od tradničných hier s Mariom alebo Rabiddmi, táto bude postavená skôr na taktike. V hre budeš musieť ovládať skupinu Mariov a Rabbidov a bojovať proti nepriateľom z diaľky spoza stien.

Dátum vydania: 29. august

Platformy: Nintendo Switch

Nenechaj si ujsť
GTA 6 je vraj už v príprave. Jasný dôkaz naznačuje, že sa môžeme začať pripravovať na hernú pecku
3. Tacoma

tacoma
zdroj fotografie: The Fullbright Company

Príbeh o šiestich členoch posádky vesmírnej stanice nazvanej Tacoma, ktorý sa odohráva v roku 2088. Hráč je v podstate akýsi súdny vyšetrovateľ, pričom musí pátrať po životoch ľudí pomocou poznámok a zvukových nahrávok.

Dátum vydania: 2. august

Platformy: Xbox One, Windows 10 PC, Mac, Linux

4. Uncharted: The Lost Legacy

uncharted
zdroj fotografie: Naughty Dog/Sony

S príchodom Uncharted 4: A Thief’s End skončila séria s postavou Nathan Drake. Uncharted: The lost Legacy je teda rozšírenie série, pričom hlavnou postavou je už Chloe Frazer a hra sa odohráva v úplne inom prostredí s inými postavami.

Dátum vydania: 22. august

Platformy: PlayStation 4

5. Forza Motorsport 7

forza motorsport 7
zdroj fotografie: Microsoft

Najnovšia závodná pecka špeciálne pre Xbox podobne ako Gran Turismo pre PlayStation si určite získa obrovské množstvo fanúšikov. Forza Motorsport 7 zaujme aj podporou 4K, kvôli ktorému vyžaduje nový Xbox One X.

Dátum vydania: 3. október

Platformy: Xbox One, Windows 10 PC

6. Gran Turismo Sport

gran turismo sport
zdroj fotografie: Sony

Ak vlastníš PlayStastion 4 a máš rád závodné hry, zrejme veľmi vážne zvažuješ kúpu Gran Turismo Sport. Hra je známa vysokou úrovňou detailov a poteší aj arkádový režim. Hra dostala prívlastok „Sport“ z toho dôvodu, že sa bude jednať o novú generáciu Gran Turisma. Je tiež možné, že sa nakoniec stane najlepšie vyzerajúcou hrou roka.

Dátum vydania: 17. október

Platformy: PlayStation 4

7. Super Mario Odyssey

super mario oddysey
zdroj fotografie: Nintendo

Tak ako je hra The Legend of Zelda: Breath of the Wild evolúciou titulu The Legend of Zelda, tak je aj Super Mario Odyssey evolúciou presláveného Super Maria. Cieľom hry je zbierať mesiace, ktoré sa nachádzajú v mnohých oblastiach. Podľa ukážok vyzerá odnož Oddysey ako nástupca legendárnej hry Super Mario 64.

Dátum vydania: 27. október

Platformy: Nintendo Switch

8. Wolfenstein II: The New Colossus

wolfenstein ii
zdroj fotografie: Bethesda Softworks

Vo svete Wolfenstein vyhrali nacisti druhú svetovú vojnu. Skupina odporových bojovníkov v USA ostáva však ostražitá a ty si medzi nimi ako zabijak nacistov s poriadne prešpekulovaným plánom.

Dátum vydania: 27. október

Platformy: Xbox One, PlayStation 4, PC

9. Star Wars: Battlefront 2

Star Wars: Battlefront 2
zdroj fotografie: EA

Star Wars: Battlefront 2 je vlastne stelesnením obľúbených postáv z kultových filmov do hernej podoby. Čerešničkou na torte je prekrásna grafika, za ktorú by sa nehanbil ani samotný film Hviezdnych vojen.

Dátum vydania: 17. november

Platformy: Xbox One, PlayStation 4, PC

10. Call of Duty: WWII

call of duty wwii
zdroj fotografie: Sledgehammer Games/Activision

Tento rok sa Call of Duty vracia ku svojim pôvodným koreňom. Už žiadne futuristické lokality, len prostredie Európy počas druhej svetovej vojny. Očakávať môžeš rovnaký multiplayer režim, bombastické kampane a nacistických zombie spolu s novými postavami.

Dátum vydania: 3. november

Platformy: Xbox One, PlayStation 4, PC

Našiel si medzi týmito hrami svojho favorita alebo poznáš lepšiu? Neváhaj sa o ňu podeliť v komentároch. 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú