Kým niektorí sa práve v tejto chvíli kúpu v bazéne alebo v mori či ležia na pláži, iní zas netrpezlivo čakajú na príchod nových hier. Po letnej sezóne pravidelne prichádzajú nové hry a tento rok ich bude naozaj hojne.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

My sme vybrali 10 najlepších, pričom nachádzajú sa medzi nimi vesmírne, akčné, dobrodružné, ale aj závodné typy. Pri každej hre nájdeš aj dátum jej vydania a podporované platformy.

1. Destiny 2

destiny 2
zdroj fotografie: Activision

Pokračovanie od tvorcov úspešného Halo. Destiny sa týka ochrany Zeme pred inváziou mimozemšťanmi. Podľa beta verzií vyzerá pokračovanie skutočne veľmi sľubne, no kritici a hráči si určite radšej počkajú na oficiálne vydanie.

Dátum vydania: 6. september, 24. október

Platformy: Xbox One, PlayStation 4, PC (neskôr)

2. Mario + Rabbids Kingdom Battle

Mario + Rabbids Kingdom Battle
zdroj fotografie: Nintendo/Ubisoft

Postava Mario od Nintenda prichádza prvýkrát do hry od vydavateľstva Ubisoft spolu s Rabbidmi. Narozdiel od tradničných hier s Mariom alebo Rabiddmi, táto bude postavená skôr na taktike. V hre budeš musieť ovládať skupinu Mariov a Rabbidov a bojovať proti nepriateľom z diaľky spoza stien.

Dátum vydania: 29. august

Platformy: Nintendo Switch

Nenechaj si ujsť
GTA 6 je vraj už v príprave. Jasný dôkaz naznačuje, že sa môžeme začať pripravovať na hernú pecku
3. Tacoma

tacoma
zdroj fotografie: The Fullbright Company

Príbeh o šiestich členoch posádky vesmírnej stanice nazvanej Tacoma, ktorý sa odohráva v roku 2088. Hráč je v podstate akýsi súdny vyšetrovateľ, pričom musí pátrať po životoch ľudí pomocou poznámok a zvukových nahrávok.

Dátum vydania: 2. august

Platformy: Xbox One, Windows 10 PC, Mac, Linux

4. Uncharted: The Lost Legacy

uncharted
zdroj fotografie: Naughty Dog/Sony

S príchodom Uncharted 4: A Thief’s End skončila séria s postavou Nathan Drake. Uncharted: The lost Legacy je teda rozšírenie série, pričom hlavnou postavou je už Chloe Frazer a hra sa odohráva v úplne inom prostredí s inými postavami.

Dátum vydania: 22. august

Platformy: PlayStation 4

5. Forza Motorsport 7

forza motorsport 7
zdroj fotografie: Microsoft

Najnovšia závodná pecka špeciálne pre Xbox podobne ako Gran Turismo pre PlayStation si určite získa obrovské množstvo fanúšikov. Forza Motorsport 7 zaujme aj podporou 4K, kvôli ktorému vyžaduje nový Xbox One X.

Dátum vydania: 3. október

Platformy: Xbox One, Windows 10 PC

6. Gran Turismo Sport

gran turismo sport
zdroj fotografie: Sony

Ak vlastníš PlayStastion 4 a máš rád závodné hry, zrejme veľmi vážne zvažuješ kúpu Gran Turismo Sport. Hra je známa vysokou úrovňou detailov a poteší aj arkádový režim. Hra dostala prívlastok „Sport“ z toho dôvodu, že sa bude jednať o novú generáciu Gran Turisma. Je tiež možné, že sa nakoniec stane najlepšie vyzerajúcou hrou roka.

Dátum vydania: 17. október

Platformy: PlayStation 4

7. Super Mario Odyssey

super mario oddysey
zdroj fotografie: Nintendo

Tak ako je hra The Legend of Zelda: Breath of the Wild evolúciou titulu The Legend of Zelda, tak je aj Super Mario Odyssey evolúciou presláveného Super Maria. Cieľom hry je zbierať mesiace, ktoré sa nachádzajú v mnohých oblastiach. Podľa ukážok vyzerá odnož Oddysey ako nástupca legendárnej hry Super Mario 64.

Dátum vydania: 27. október

Platformy: Nintendo Switch

8. Wolfenstein II: The New Colossus

wolfenstein ii
zdroj fotografie: Bethesda Softworks

Vo svete Wolfenstein vyhrali nacisti druhú svetovú vojnu. Skupina odporových bojovníkov v USA ostáva však ostražitá a ty si medzi nimi ako zabijak nacistov s poriadne prešpekulovaným plánom.

Dátum vydania: 27. október

Platformy: Xbox One, PlayStation 4, PC

9. Star Wars: Battlefront 2

Star Wars: Battlefront 2
zdroj fotografie: EA

Star Wars: Battlefront 2 je vlastne stelesnením obľúbených postáv z kultových filmov do hernej podoby. Čerešničkou na torte je prekrásna grafika, za ktorú by sa nehanbil ani samotný film Hviezdnych vojen.

Dátum vydania: 17. november

Platformy: Xbox One, PlayStation 4, PC

10. Call of Duty: WWII

call of duty wwii
zdroj fotografie: Sledgehammer Games/Activision

Tento rok sa Call of Duty vracia ku svojim pôvodným koreňom. Už žiadne futuristické lokality, len prostredie Európy počas druhej svetovej vojny. Očakávať môžeš rovnaký multiplayer režim, bombastické kampane a nacistických zombie spolu s novými postavami.

Dátum vydania: 3. november

Platformy: Xbox One, PlayStation 4, PC

Našiel si medzi týmito hrami svojho favorita alebo poznáš lepšiu? Neváhaj sa o ňu podeliť v komentároch. 

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
17%
Chcem to
42%
Mám to
8%
Nepáči sa mi to
17%
Neznášam to
17%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.