Herný svet je už od nepamäti rozdelený na dva hlavné tábory. Jeden z nich pri hraní preferuje klasický počítač, zatiaľ čo sa ten druhý spolieha na jednu z väčšieho množstva herných konzol. Medzi týmito tábormi sa vedú búrlivé diskusie o tom, ktoré riešenie je na plnohodnotné hranie vhodnejšie a ktoré zase až tak vhodné nie je.

My však olej do už tak poriadne rozpáleného ohňa prilievať nebudeme a rozhodovanie medzi konzolami a klasickými stolnými počítačmi necháme na tebe. Treba si však uvedomiť, že konzolisti nepochybne dominujú v pohodlí, ktoré im ich zariadenie pri hraní dokáže poskytnúť. Stačí sa vyvaliť na gauč, chytiť do rúk ovládač, spustiť jeden z množstva kvalitných titulov a o zábavu je postarané. Aby toho nebolo málo, majitelia konzol si môžu bez problémov zahrať aj také hry, o ktorých môžu PC-čkári len snívať.

The Last of Us (PS3 / PS4)

zdroj fotografie: KnowYourMobile

Len ťažko by sme vo svete našli hru, ktorá by dokázala lepšie poukázať na silu konzolových exkluzivít. Áno, majitelia týchto zariadení si možno nemôžu vychutnať fotorealistickú grafiku, no poväčšinou im to vynahrádza skvelý gameplay, ktorý je pri hraní nepochybne najdôležitejší. Keď sa to navyše spojí so sympatickými hlavnými postavami a kvalitne spracovaným príbehom plným „zombiekov“, vznikne výborná zmes množstva emócií, ktorá hráča pritiahne a až do poslednej sekundy nepustí.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo Switch)

zdroj fotografie: Zelda

Ďalšia hra je exkluzivitou pre najnovšiu multifunkčnú konzolu od japonského Nintenda. Táto herná spoločnosť sa rozhodla po niekoľkých rokoch opäť oživiť herný svet z kráľovstva Hyrule, vďaka čomu sa opäť môžeme vžiť do kože hlavného hrdinu menom Link. Ten putuje prekrásnou a poriadne rozsiahlou krajinou, v ktorej naňho čaká kopec nástrah. Akčná adventúra sa pýši jedinečnou atmosférou a zaujímavým vizuálom, ktorý si hráči zamilovali. Svedčí o tom aj fakt, že najnovšia Zelda získala viaceré ocenenia a stala sa tak jednou z najlepších hier minulého roka.

Uncharted 4: A Thief’s End (PS4)

zdroj fotografie: Dualshockers

Už druhú hru z tohto zoznamu si môžu zahrať len majitelia hernej konzoly od Sony. Opäť sa jedná o hru zo série akčných adventúr, ktorá je tu s nami už niekoľko rokov. Všetko to začalo ešte v roku 2007 na PS3-ke, kedy Nathan Drake, čoby novodobý Indiana Jones, započal ohromné dobrodružstvo v titule s názvom Uncharted: Drake’s Fortune. To sa však s príchodom hry Uncharted 4: A Thief’s End nadobro skončilo, čím sa uzavrela jedna z najveľkolepejších sérií, aké herný svet kedy spoznal.

Until Dawn (PS4)

zdroj fotografie: Playstation

Nenechaj si ujsť
Trailer na tretiu sériu seriálu Mr. Robot ukazuje, že bude najakčnejšou zo všetkých. Elliotove opraty totiž preberie jeho alter ego

Milovníci strachu a hororov si prídu na svoje pri hre Until Dawn, ktorá je ďalšou exkluzivitou pre PlayStation 4. Na túto hernú mašinu vychádza bez pochýb najviac exkluzívnych titulov, vďaka čomu si Sony získava srdcia hráčov z celého sveta. Inak tomu nebolo ani po vypustení tejto hororovky, ktorá ponúkla prekvapivo dobrý vizuál, mrazivú atmosféru plnú strachu, nečakaných zvratov, ťažkého rozhodovania a veľkého množstva jumpscarov. Čerešničkou na torte bolo kvalitné herecké obsadenie, pričom sa v tejto hre mihol aj Rami Malek, hlavný hrdina seriálu Mr. Robot.

Horizon Zero Dawn (PS4)

zdroj fotografie: Playstation

Hoci táto hra s tou predošlou zdieľa istú časť názvu, ide o diametrálne odlišné tituly. Tento je síce tiež dostupný len pre majiteľov PS4-ky, no zaujme skôr hráčov, ktorí prahnú po poriadnom dobrodružstve. Ide o akčné RPG-čko, ktoré nás vláka do sveta budúcnosti. Ten však vôbec nevyzerá tak, ako by si si mohol myslieť. Ľudia sa totiž vrátili k jednoduchšiemu štýlu života, ktorý im znepríjemňujú ozrutné kovové príšery. Opäť je samozrejmosťou skvelý príbeh a rozsiahly svet, ktorý má čo ponúknuť aj tým najväčším bádateľom.

NHL 17 (PS4 / Xbox One)

zdroj fotografie: Gamezone

Nenechaj si ujsť
V NHL 18 si po prvýkrát zahráš aj za klub z našej Tipsport ligy

Nesmierne obľúbenú kategóriu herného priemyslu tvoria športové hry. Drvivú väčšinu z nich si môžu zahrať nielen majitelia konzol, ale aj majitelia stolných počítačov. Výnimkou je však NHL od EA, ktoré už pekných pár rokov vychádza len na konzoly od Sony a Microsoftu. Navyše fanúšikovia banskobystrických baranov budú mať od tohto roka niekoľkonásobne vyššiu motiváciu na kúpu, nakoľko sa ich obľúbený tím objaví v pripravovanom pokračovaní tejto série.

UFC 2 (PS4 / Xbox One)

zdroj fotografie: Playstation

Pri športoch ešte na malý moment zostaneme. Tentoraz si však povieme niečo o takom, ktorý je drsnejší a mnohonásobne krvavejší než ľadový hokej. Najväčšiu reklamu mu za posledné roky robí írsky šoumen Conor McGregor, ktorý neohrozene vládne svetu UFC. Túto kontroverznú osobu môžeš buď milovať, alebo nenávidieť. Ak teda patríš medzi jeho prívržencov, v hre UFC 2 môžeš s jeho pomocou zlikvidovať všetkých protivníkov, ktorí sa mu postavia do cesty.

Killzone Shadow Fall (PS4)

zdroj fotografie: Killzone

Pravdou je, že na konzoly vychádza omnoho nižší počet strielačiek ako na klasické počítače. Je to spôsobené najmä ovládaním, ktoré sa pri FPS titulocj nemôže kombu myš a klávesnica rovnať. Napriek tomu však štyri roky dozadu vyšiel na PS4-ku exkluzívny titul, ktorý by si chceli zahrať mnohí PC hráči. Jedná sa o zaujímavú strielačku z pohľadu prvej osoby s prvkami sci-fi, o ktorú sa postarala spoločnosť Guerrilla Games. Tá stojí aj za vyššie uvedeným titulom Horizon Zero Dawn, pri ktorom zúžitkovala všetky skúsenosti nadobudnuté z vývoja posledného Killzonu.

Journey (PS3 / PS4)

zdroj fotografie: Thatgamecompany

Cesta môže mať mnoho podôb. Môže ísť o cestu autom z bodu A do bodu B, o bezcieľnu cestu za dobrodružstvom, ale aj o cestu životom. Hoci sa cesty ľudí v mnohých smeroch prelínajú, každý máme tú svoju predurčenú a musíme po nej kráčať. Presne o takomto spoznávaní jednej cesty je netradičná hra Journey, ktorá získala vďaka svojmu umeleckému spracovaniu viaceré významné ocenenia. Počas celej cesty touto hrou nepadne jediné slovo, no napriek tomu je hráčovi vyrozprávaný jedinečný príbeh, ktorý sa vryje do pamäti a zostane v nej ešte poriadne dlho.

Crash Bandicoot: N. Sane Trilogy (dočasná exkluzivita na PS4)

zdroj fotografie: YouTube

Čo by to bol za výber, keby v ňom chýbala táto remastrovaná klasika, ktorú si mnohí z nás pamätajú zo svojich detských čias? Crash sa po niekoľkých rokoch vrátil na naše obrazovky, a to v lepšej forme ako kedykoľvek predtým. Nejedná sa totiž o samostatnú hru, ale hneď o trilógiu, ktorú si už istý čas môžu užívať majitelia konzoly PlayStation 4. Legendárny vačkojazvec (áno, skutočne sa tak volá zviera, ktoré Crash stvárňuje) má však neskôr doraziť aj na Xbox One a potešiť by mal dokonca aj PC-čkárov. Dátum vydania na tieto dve platformy zatiaľ známy nie je.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú