V ďalšom súboji rýchlosti sa stretli dvaja velikáni, ktorí sú priamymi zástupcami dvoch najväčších operačných systémov v oblasti smartfónov.

Systém iOS je známy perfektným odladením, nakoľko sa presne prispôsobuje len hŕstke zariadení. Podarilo sa niečo podobné aj spoločnosti Google, ktorá takisto má v portfóliu len niekoľko zariadení a má tak dostatok priestoru na to, aby systém Android vyladil do dokonalosti? Čítaj ďalej a dozvieš sa výsledok.

Android vs. iOS

Prvá časť testu spočíva v rýchlosti otvárania jednotlivých aplikácií, ich následného zatvorenia a opätovného spustenia. Týmto sa tak otestovala rýchlosť zvládania jednotlivých úloh a tiež ako je na tom multitasking a správa pamäte. Výsledky boli pritom jednoznačné, keď iPhone XS Max bol v teste rýchlejší o viac než minútu. Už aj pri sledovaní otvárania aplikácií na Google Pixel 3 XL môžeš vidieť, že je tu výrazná latencia, akoby zariadenie bolo úplne z inej cenovej kategórii. iPhone zvládol lepšie aj multitasking, kde jednotlivé aplikácie znova otvoril už za 22 sekúnd, pričom Pixelu to trvalo až 3 minúty, čo je podobný čas, ako pri ich prvom spustení.

Druhá časť testovala rýchlosť zapnutia zariadenia, kde zas jednoznačne vyhral Pixel. Ide však o menej dôležitý parameter, ktorý v bežnom používaní je bezpredmetný a tak toto víťazstvo nemá veľkú váhu. Posledným testom bolo súbežné otváranie aplikácii, kde obe zariadenia skončili v podstate rovnako, nakoľko niektoré aplikácie sa rýchlejšie otvorili na jednom zariadení, niektoré na tom druhom.

Obe zariadenia majú pritom v benchmarku Antutu veľmi podobné skóre a výrazný rozdiel môžeš nájsť hlavne pri porovnaní výkonu jedného a viacerých jadier, kde jednoznačne vyhráva vlajková loď spoločnosti Apple. Google si tak v tomto prípade nešvihol a tieto výsledky sú pre výrobcu určite trpké. Pri Pixel 3 XL sa však nedávno objavili správy o tom, že má zariadenie problém so správou pamäte, čo môže byť dôvodom takéhoto výsledku. Ostáva preto veriť, že chyba je len softvérového charakteru a vývojárom sa ju podarí čoskoro opraviť formou aktualizácie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom