V ďalšom súboji rýchlosti sa stretli dvaja velikáni, ktorí sú priamymi zástupcami dvoch najväčších operačných systémov v oblasti smartfónov.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Systém iOS je známy perfektným odladením, nakoľko sa presne prispôsobuje len hŕstke zariadení. Podarilo sa niečo podobné aj spoločnosti Google, ktorá takisto má v portfóliu len niekoľko zariadení a má tak dostatok priestoru na to, aby systém Android vyladil do dokonalosti? Čítaj ďalej a dozvieš sa výsledok.

Android vs. iOS

Prvá časť testu spočíva v rýchlosti otvárania jednotlivých aplikácií, ich následného zatvorenia a opätovného spustenia. Týmto sa tak otestovala rýchlosť zvládania jednotlivých úloh a tiež ako je na tom multitasking a správa pamäte. Výsledky boli pritom jednoznačné, keď iPhone XS Max bol v teste rýchlejší o viac než minútu. Už aj pri sledovaní otvárania aplikácií na Google Pixel 3 XL môžeš vidieť, že je tu výrazná latencia, akoby zariadenie bolo úplne z inej cenovej kategórii. iPhone zvládol lepšie aj multitasking, kde jednotlivé aplikácie znova otvoril už za 22 sekúnd, pričom Pixelu to trvalo až 3 minúty, čo je podobný čas, ako pri ich prvom spustení.

Druhá časť testovala rýchlosť zapnutia zariadenia, kde zas jednoznačne vyhral Pixel. Ide však o menej dôležitý parameter, ktorý v bežnom používaní je bezpredmetný a tak toto víťazstvo nemá veľkú váhu. Posledným testom bolo súbežné otváranie aplikácii, kde obe zariadenia skončili v podstate rovnako, nakoľko niektoré aplikácie sa rýchlejšie otvorili na jednom zariadení, niektoré na tom druhom.

Obe zariadenia majú pritom v benchmarku Antutu veľmi podobné skóre a výrazný rozdiel môžeš nájsť hlavne pri porovnaní výkonu jedného a viacerých jadier, kde jednoznačne vyhráva vlajková loď spoločnosti Apple. Google si tak v tomto prípade nešvihol a tieto výsledky sú pre výrobcu určite trpké. Pri Pixel 3 XL sa však nedávno objavili správy o tom, že má zariadenie problém so správou pamäte, čo môže byť dôvodom takéhoto výsledku. Ostáva preto veriť, že chyba je len softvérového charakteru a vývojárom sa ju podarí čoskoro opraviť formou aktualizácie.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie informácie zo sveta technológií

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.