Satirický pohľad na svet superhrdinov sa vracia a tvorcovia The Boys sú pripravení odmeniť sa divákom za takmer dva roky dlhé čakanie. Prvé tri epizódy najnovšej série jedného z najväčších hitov Amazonu dorazili do knižnice služby v piatok 3. júna a ohlasy hovoria o absolútnej senzácii.

Záver druhej sezóny seriálu podľa komiksovej predlohy Gartha Ennisa priniesol neočakávané zvraty v príbehoch a vzťahoch postáv na oboch stranách barikády – ako v tábore zabijaka superhrdinov Billyho Butchera, tak na opačnej strane v sídle mocnej sedmičky na čele s Homelanderom. Predovšetkým záverečná epizóda rozohrala hru, ktorej rozuzlenia sa fanúšikovia nevedeli dočkať.

Explicitnému násiliu dopomáhajú efekty

Z hľadiska použitia krvi v rámci násilných scén sa autori nikdy nedržali pri zemi a platí to aj v prípade nových epizód. Christopher Lloyd z portálu The Film Yap nazýva tretiu sériu ťažkým materiálom presýteným nahotou, sadizmom a odhalenými vnútornosťami.

Brutálnosť prvých dvoch sérií pre tvorcu seriálu, Erica Kripkeho a členov jeho tímu, predstavovala odrazový mostík pri tvorbe špeciálnych efektov v rámci produkcie novej sezóny.

Prime Video/úprava redakcie

„Explózie odpaľujú končatiny o ďalšiu extra míľu (alebo o 10). The Boys nikdy neboli seriálom pre citlivky, ale surovosť tretej série zvyšuje latku a zároveň nastoľuje otázku, ako ďaleko to ešte môže (a malo by) zájsť,“ tvrdí Ben Travers z portálu IndieWire na margo novostanovených štandardov surovosti.

Najlepšia postava sa vysmieva Marvelu

Novým prírastkom do plejády postáv je Jensen Ackles ako superhrdina Soldier Boy. Už marketingová kampaň seriálu dala fanúšikom jasne najavo, že nováčik si svojím spracovaním bude uťahovať z Kapitána Ameriky zo stajne Marvel.

Kritici práve Soldier Boya považujú za vítaný nový prvok a velebia predstaviteľov herecký výkon. „Jensen Ackles je vynikajúci v role vysoko nevhodnej, no odzbrojujúco zložitej karikatúry Kapitána Ameriky,“ píše Josh Wilding z ComicBookMovie.

Ohlasy na čerstvú tretiu sériu sa spravila zhodujú na jednom – je väčšia, megalomanskejšia a omnoho krvavejšia. V pozadí však nezostáva ani príbehová línia, ktorá je naďalej zaujímavá, nebojí sa prekvapovať a dostávať obľúbené postavy do pozícií, v ktorých by ich nečakali ani najskalnejší fanúšikovia.

Zdá sa, že tvorcovia The Boys divákom aj do tretice ponúkajú chutnú zmes všetkých ingrediencií, ktoré na seriáli milujú. Prvé tri epizódy si môžeš pozrieť na Prime Video, zvyšných päť častí bude do knižnice služby pridávaných každý piatok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP