Ako sme informovali len pred pár dňami v samostatnom článku, nová generácia ChatGPT založená na jazykovom modeli GPT-4 klope na dvere a používateľom ponúkne podstatne presnejšie odpovede a ďalšie nové možnosti.

Bezplatný prístup ku GPT-4

Menším problémom je však fakt, že pre získanie prístupu k tomuto jazykovému modelu je potrebné mať zaplatené predplatné ChatGPT Plus v hodnote 20 dolárov na mesiac. „Plusko“ jednak poskytne prístup ku GPT-4, ale tiež zaručený prístup k chatbotu a prioritný prístup k najnovším funkciám.

Microsoft

Ako však upozorňuje portál Engadget na základe správy Windows Central, existuje spôsob, ako získať prístup k GPT-4 zadarmo. Navyše, tento spôsob umožní preskočiť aj čakaciu listinu na nový Bing Chat.

Za zmienku stojí i fakt, že umelá inteligencia určená pre vylepšenie vyhľadávania cez Bing, spôsobovala problémy, pričom jednému používateľovi sa dokonca začala vyhrážať.

Aj keď sa na prihlasovacej stránke stále zobrazuje oznámenie o zapojení sa do „zoznamu čakateľov“, prihlásenie umožní okamžitý prístup. Microsoft len včera potvrdil, že Bing je posledných päť týždňov poháňaný jazykovým modelom GPT-4. To znamená, že používatelia nového Bingu môžu otestovať GPT-4 bez toho, aby museli platiť predplatné ChatGPT Plus.

Ako získať okamžitý prístup?

Celý proces získania prístupu k Bingu s podporou GPT-4 je veľmi jednoduchý. Stačí otvoriť najnovší prehliadač Edge, ktorý má v sebe integrovaný Bing Chat a prejsť na stránku bing.com/new a kliknúť na možnosť „Pridať sa na zoznam čakateľov“.

FonTech

Následne je potrebné prihlásenie prostredníctvom Microsoft konta. V prípade, že ho ešte nemáš vytvorené, môžeš si ho bezplatne vytvoriť na tomto odkaze alebo priamo vo výzve na prihlásenie.

FonTech

Na záver stačí kliknúť na modré tlačidlo „Získajte prístup k novému Bingu skôr“, ktoré by ťa bez čakania malo automaticky presmerovať do nového okna s Bing Chatom.

FonTech

Ďalej ti nezostáva už nič iné, ako si vyskúšať nový Bing s podporou jazykového modelu GPT-4 bez čakania a akýchkoľvek poplatkov.

FonTech

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú