Rok 2017 bol pre kalifornskú spoločnosť Apple veľmi úspešný. Predstavila niekoľko nových produktov, pričom najväčší ohlas bol jednoznačne okolo iPhone X.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Aj keď Apple nikdy neprezradil, čo si pre nás chystá a aké novinky predstaví, vďaka rôznym analytikom a špekuláciám si môžme domyslieť, akým smerom sa bude posúvať.

Tri nové iPhony

V minulom roku bol predstavený výročný iPhone X, ktorý od základov prekopal dizajn Apple smartfónov. Dočkali sme sa odstránenia veľkých rámčekov okolo displeja, zmizlo domovské tlačidlo a pribudlo rozpoznávanie tváre. V tomto roku sa očakáva predstavenie trojice nových smartfónov, ktoré budú vychádzať práve z tohto prelomového modelu.

Tie sa budú líšiť nielen veľkosťou displeja, ale aj cenou. Najlacnejšia verzia by pritom mala stáť približne 700 €, čo už je oveľa prijateľnejšia suma ako skoro 1200 €, za ktoré sa momentálne predáva iPhone X. No namiesto OLED displeja by mal byť použitý klasický LCD panel. Ukázať by sa nám mala aj verzia ‚‚Plus’’ s 6,4″ OLED displejom. Samozrejme nebude chýbať ani nová verzia operačného systému iOS.

Nové iPady

Cestou dizajnu iPhonu X, sa budú uberať aj iPady. Takisto zmizne ikonické domovské tlačidlo a pribudne rozpoznávanie tváre. Vylepšený bude aj displej, ktorý dostane technológiu OLED. Redizajnu sa dočká aj Apple Pencil, ktorý bude predstavený s novými tabletmi pravdepodobne v lete.

nové apple zariadenia v roku 2018

Čo sa týka najlacnejšieho tabletu iPad, jeho cena klesne ešte nižšie ako doteraz (329 $ -> 259$) a bude to tak jedno z najdostupnejších zariadení od Apple. Ak by sa tento krok stal realitou, mnoho fanúšikov by sa rozhodne potešilo a vydalo sa smerom americkej spoločnosti, ktorá je v oblasti tabletov trendsetterom už niekoľko rokov.

Apple Watch

Od roku 2015, kedy boli Apple Watch po prvýkrát oficiálne predstavené, nepriniesli žiadnu výraznú zmenu v dizajne. V podstate ju ani nepotrebujú. Vyzerajú stále dobre a móda v hodinkách nie je tak výrazná ako pri ostatných gadgetoch. Oveľa viac sa Apple zameria na hardvérové a softvérové vylepšenia. Pribudnúť má hlavne niekoľko nových funkcií monitorujúcich zdravie. Mohli by teda zvládnuť odmerať EKG či glukózu v krvi.

apple watch series 3

Virtuálny asistent HomePod

Nedávno sme ti priniesli článok, v ktorom sme písali, že ľudia bažia po domácich hlasových asistentoch. Aj v tomto smere si bude chcieť Apple ukrojiť svoj kus koláča a dostať svojho domáceho asistenta HomePod do čo najväčšieho množstva domácností. No s cenou 350 € a nie príliš kompaktnými rozmermi to nebude mať ľahké.

MacBook a Mac Pro

Pri predstavení nových MacBookov ostalo mnoho fanúšikov sklamaných. Aj keď po výkonnostnej stránke bolo všetko v poriadku, viacerých zamrzelo odstránenie podsvieteného Apple loga na vonkajšej strane a absencia MagSafe konektora. Je však málo pravdepodobné, žeby ich Apple vrátil späť a vylepšenie tak budú skôr hardvérového charakteru. Samozrejmosťou bude aj nová verzia MacOS.

V minulom roku Apple oznámil, že v roku 2018 predstaví desktopový počítač Mac Pro, ktorý bude nasledovníkom nesmierne populárneho predchodcu, ktorý však nedostal vylepšenia už pekných pár rokov. Ísť ma o supervýkonný ‚‚modulárny’’ počítač. Bohužiaľ, žiadne ďalšie informácie zatiaľ nie sú dostupné, čo by sa malo zmeniť v júni počas WWDC, kde bude tento počítať predstavený.

O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou. Môžeš ma sledovať aj na Instagrame - @matolajcak