Rok 2017 bol pre kalifornskú spoločnosť Apple veľmi úspešný. Predstavila niekoľko nových produktov, pričom najväčší ohlas bol jednoznačne okolo iPhone X.

Aj keď Apple nikdy neprezradil, čo si pre nás chystá a aké novinky predstaví, vďaka rôznym analytikom a špekuláciám si môžme domyslieť, akým smerom sa bude posúvať.

Tri nové iPhony

V minulom roku bol predstavený výročný iPhone X, ktorý od základov prekopal dizajn Apple smartfónov. Dočkali sme sa odstránenia veľkých rámčekov okolo displeja, zmizlo domovské tlačidlo a pribudlo rozpoznávanie tváre. V tomto roku sa očakáva predstavenie trojice nových smartfónov, ktoré budú vychádzať práve z tohto prelomového modelu.

Tie sa budú líšiť nielen veľkosťou displeja, ale aj cenou. Najlacnejšia verzia by pritom mala stáť približne 700 €, čo už je oveľa prijateľnejšia suma ako skoro 1200 €, za ktoré sa momentálne predáva iPhone X. No namiesto OLED displeja by mal byť použitý klasický LCD panel. Ukázať by sa nám mala aj verzia ‚‚Plus’’ s 6,4″ OLED displejom. Samozrejme nebude chýbať ani nová verzia operačného systému iOS.

Nové iPady

Cestou dizajnu iPhonu X, sa budú uberať aj iPady. Takisto zmizne ikonické domovské tlačidlo a pribudne rozpoznávanie tváre. Vylepšený bude aj displej, ktorý dostane technológiu OLED. Redizajnu sa dočká aj Apple Pencil, ktorý bude predstavený s novými tabletmi pravdepodobne v lete.

nové apple zariadenia v roku 2018
Zobraziť celú galériu (1)
Benjamin Geskin/Twitter

Čo sa týka najlacnejšieho tabletu iPad, jeho cena klesne ešte nižšie ako doteraz (329 $ -> 259$) a bude to tak jedno z najdostupnejších zariadení od Apple. Ak by sa tento krok stal realitou, mnoho fanúšikov by sa rozhodne potešilo a vydalo sa smerom americkej spoločnosti, ktorá je v oblasti tabletov trendsetterom už niekoľko rokov.

Apple Watch

Od roku 2015, kedy boli Apple Watch po prvýkrát oficiálne predstavené, nepriniesli žiadnu výraznú zmenu v dizajne. V podstate ju ani nepotrebujú. Vyzerajú stále dobre a móda v hodinkách nie je tak výrazná ako pri ostatných gadgetoch. Oveľa viac sa Apple zameria na hardvérové a softvérové vylepšenia. Pribudnúť má hlavne niekoľko nových funkcií monitorujúcich zdravie. Mohli by teda zvládnuť odmerať EKG či glukózu v krvi.

Virtuálny asistent HomePod

Nedávno sme ti priniesli článok, v ktorom sme písali, že ľudia bažia po domácich hlasových asistentoch. Aj v tomto smere si bude chcieť Apple ukrojiť svoj kus koláča a dostať svojho domáceho asistenta HomePod do čo najväčšieho množstva domácností. No s cenou 350 € a nie príliš kompaktnými rozmermi to nebude mať ľahké.

MacBook a Mac Pro

Pri predstavení nových MacBookov ostalo mnoho fanúšikov sklamaných. Aj keď po výkonnostnej stránke bolo všetko v poriadku, viacerých zamrzelo odstránenie podsvieteného Apple loga na vonkajšej strane a absencia MagSafe konektora. Je však málo pravdepodobné, žeby ich Apple vrátil späť a vylepšenie tak budú skôr hardvérového charakteru. Samozrejmosťou bude aj nová verzia MacOS.

V minulom roku Apple oznámil, že v roku 2018 predstaví desktopový počítač Mac Pro, ktorý bude nasledovníkom nesmierne populárneho predchodcu, ktorý však nedostal vylepšenia už pekných pár rokov. Ísť ma o supervýkonný ‚‚modulárny’’ počítač. Bohužiaľ, žiadne ďalšie informácie zatiaľ nie sú dostupné, čo by sa malo zmeniť v júni počas WWDC, kde bude tento počítať predstavený.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom