Po dvojmesačnej pauze sa nám japonská herná spoločnosť Sony opätovne pripomenula novým dielom svojho eventu State of Play, tentokrát zameranom (takmer) výhradne na hry pre súčasnú konzolovú generáciu PS4 a PlayStation VR.

Už pred prezentáciou Sony avizovalo, že najnovšia herná udalosť nebude súvisieť s next-gen konzolou PlayStation 5 a nebudú ohlásené žiadne hardvérové doplnky ani veľké exkluzivity. Nakoniec sme sa však dočkali zopár zaujímavých titulov, pričom veľkú pozornosť si vypýtali aj indie tituly.

Crash Bandicoot Its About Time

Prezentáciu odpálilo štvrté pokračovanie Crasha Bandicoota, o ktoré sa postarajú borci z Toys for Bob. Vývojári predstavili niektoré nové úrovne i mechanizmy hry. Tešiť sa môžeme na nové modely postáv, svieže animácie, preliezanie stien, hojdanie na lanách i skĺzanie po dráhach.

Nový Crash bude ponúkať množstvo skinov pre hlavné postavy, hlavnou novinkou sú štyri masky ovplyvňujúce hrateľnosť. Crash nebude jedinou hrateľnou postavou, celú hru bude možné hrať aj za Coco. Hráč sa však môže ujať aj postavy doktora Cortexa a novo predstaveného Dingodila, každý so svojimi špecifickými črtami.

V hre bude existovať niekoľko dimenzií, veľkou novinkou bude aj umelecký štýl N. Verted  mód, ktorý dá jednotlivým úrovniam úplne novú dynamiku a feeling. Možnosti nového Crasha budú podstatne bohatšie ako v predchádzajúcich dieloch, vydanie hry je naplánované na 2. októbra tohto roka.

Hitman III

Legendárny  zabijak s kódom na temene sa vracia, tentokrát mieri aj do virtuálnej reality PlayStation VR. Po prvýkrát v histórii značky sa hráč skutočne vžije do Agenta 47 a na vlastnej koži si bude môcť vyskúšať tichú likvidáciu svojich cieľov. Hitman 3 ponúkne  trojicu pôvodných hier – Hitman, Hitman 2 a Hitman 3, známych tiež ako World of Assassination Trilogy.

Novinka však nebude vydaná exkluzívne pre virtuálnu realitu a bude plne podporovať aj „klasické“ hranie. Vývojári totiž potvrdili vydanie na platformy PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X, na ktoré by sa hra mala dostať v januári budúceho roka. Je však pravdepodobné, že Hitman 3 nebude virtuálnu realitu podporovať na iných zariadeniach ako PS VR.

Braid: Anniversary Edition

Priestor počas prezentácie dostal aj indie titul Braid: Anniversary Edition z roku 2008, puzzle adventúra, v ktorej hráč ovláda čas a rieši hádanky. Hra si v roku 2008 od kritikov odnášala excelentné hodnotenia, HD verzia ponúkne nielen krajšiu grafiku, ale tiež nové modely postáv, pohyby, hudbu a zvuky. Bonusom bude pestrá ponuka nastavení obsahujúca komentár od autorov.

The Pathless

Aj keď sa prezentácia sústredila takmer výhradne na PS4, predsa len sme videli aj niečo z next-gen konzoly. Indie titul Pathless síce nepôsobí ako hra roka, zaujme predovšetkým hráčov milujúcich relax a krásne otvorené prostredie. Hlavnej postave na obrazovke asistuje orol, ktorý odomyká nové úrovne a odkrýva tajomstvá ostrova.

Hra ponúkne RPG prvky a množstvo hádaniek, určite však nezaujme grafickým prevedením, ktoré pôsobí nanajvýš priemerne. The Pathless neponúkne mapu, namiesto toho tvorcovia predstavia nové mechaniky na objavovanie a preskúmavanie prostredia, napríklad pomocou masky hlavnej hrdinky. Predstavení boli aj nepriatelia, gigantickí bossovia, stealth prvky či naháňačky, The Pathless tak sľubuje rôznorodú hrateľnosť.

Star Wars: Vader Immortal

Virtuálna realita od Sony dostane aj parádnu novinku vo forme hry z univerza Star Wars. Ponesie názov Vader Immortal a dočkáme sa jej už tento mesiac, 25. augusta. Hráč sa v novinke ujme postavy pašeráka na planéte Mustafar blízko domova Dartha Vadera a bude odkrývať tajomstvá o sithskom lordovi.

Vader Immortal bude pozostávať z troch epizód, každá špecifická svojim zasadením i postavami. V prvej epizóde bude hlavný hrdina spolupracovať s droidom ZO-E3 a preskúmavať pevnosť Dartha Vadera. V druhej epizóde sa pre zmenu objaví jeden zo Sithov a hráč objaví dávne tajomstvá potrebné na ovládnutie Sily.

Nový diel Star Wars bude vydaný exkluzívne na virtuálnu realitu, konkrétne pre headsety Oculus Rift a Oculus Quest a samozrejme PlayStation VR.

Hood Outlaws & Legends

Prezentácia odhalila aj nový titul pre PlayStation 5, historicky ladenú akciu Hood Outlaws & Legends, ktorá príde na budúci rok exkluzívne na PS5. Aj keď o hre zatiaľ veľa nevieme, malo by ísť o multiplayerový titul zameraný na súboje medzi klanmi zasadený do stredovekého prostredia.

Veľký význam v hre budú mať poklady, inšpiráciu si hra očividne berie aj z legendy o Robinovi Hoodovi. Žeby sa bude bohatým brať a chudobným dávať? V tejto chvíli zatiaľ nevieme takmer nič, ukážka napovedá, že titul by mal disponovať ako súbojmi na blízko, tak tichým zabíjaním či elimináciou nepriateľov pomocou luku.

Godfall

Godfall sa nám pripomenul rozsiahlym gameplay videom a priblížil mechaniky súbojov. Keďže hra patrí do žánru loother slasher, súboje budú kľúčovým aspektom hry. Prostredie bude prispôsobené štyrom elementom – zem, voda, vzduch a oheň, čomu budú zodpovedať aj jednotliví nepriatelia.

Výbornou správou je, že Godfall nebude obsahovať žiadne mikrotransakcie. Na výber bude množstvo postáv s jedinečnými schopnosťami. Najlepší loot bude vyžadovať hráčsku šikovnosť a ovládnutie unikátnych vlastností svojej postavy, keďže hlavná postava bude neustále čeliť presile. Vývojári pripomínajú, že sa oplatí byť agresívny.

Godfall ponúkne 5 rôznych bojových tried, detailne boli predstavené triedy dual blades a long sword. Dual blades pozostáva z rýchleho setu pohybov, ktoré však nemajú tak ničivý efekt ako väčšie zbrane. Lognsword je pre zmenu sústredný na vysoký damage za cenu pomalších pohybov.

K dispozícii sú ľahké a ťažké útoky a trojica špeciálnych pohybov s devastačným priestorovým poškodením. Dôraz bude kladený na dokonalé ovládnutie a načasovanie jednotlivých kombo pohybov, čo bolo predstavené aj formou štítu, ktorý rozhodne neslúži len na obranu.

Šikovnosť hráčov bude preverená v súboji s bossmi. Video ukázalo dostatok priestoru na rozhodovanie, zdá sa, že bossovia odpustia aj hráčske chyby a Godfall by sa nemal radiť k hardcore titulom typu Dark Souls.

Ďalšie trailery k herným novinkám
Spelunky 2
Control: AWE Expansion
Temtem
Genshin Impact
Bugsnax
Auto Chess
Pedestrian

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom