Spoločnosť Twitter niektorým médiám, celebritám a ďalším používateľským účtom vrátila modré fajočky tzv. Twitter Blue, ktoré potvrdzujú overený účet. Mnohí z týchto používateľov s tým však nesúhlasia. TASR správu prevzala v nedeľu z agentúry AFP.

Pôvodne bolo takéto overenie bezplatné. Spoločnosť však pred časom zaviedla takéto potvrdenia zahrnula do programu Twitter Blue poplatok. Používatelia zaň môžu platiť osem dolárov mesačne alebo 84 dolárov na celý rok, uvádza táto sociálna sieť.

Následne Twitter vo štvrtok (20. apríla) tieto fajočky odstránil z účtov používateľov, ktoré sa do programu predplatného nezapojili. Počas piatka a soboty však spoločnosť fajočky niektorým používateľom vrátila bez toho, aby podnikli akékoľvek kroky, píše AFP.

Medzi týchto používateľov patria spisovateľ Stephen King, americký basketbalista LeBron James a bývalý prezident USA Donald Trump. Majiteľ spoločnosti Twitter Elon Musk v piatok oznámil, že poplatky za niektoré účty uhradí on sám.

Mnohí používatelia, ktorým bola fajočka vrátená, však dali jasne najavo, že poplatok nezaplatili. Táto fajočka sa stala symbolom podpory Elona Muska, píše AFP.

Americký rapper Lil Nas X, ktorý na svojom účte modrú vlajočku má, napísal, že za Twitter Blue nezaplatil. „Pocítiš môj hnev, tesla mužík (tesla man),“ napísal. Elon Musk je aj zakladateľom a majiteľom spoločnosti Tesla.

Fajočky získali naspäť aj viaceré oficiálne účty médií vrátane stanice BBC a agentúry AFP, ktorá však za Twitter Blue podľa svojich vyjadrení nezaplatila.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú