Spoločnosť Twitter oznámila sériu opatrení zameraných proti konšpiračnej teórii QAnon. Na svojej sociálnej a mikroblogovacej sieti zakáže tisícky účtov, prestane odporúčať obsah spojený s QAnon a zablokuje zdieľanie súvisiacich URL odkazov. Twitter uviedol, že dúfa, že tým pomôže zabrániť „ujme offline“.

Twitter vo vyhlásení vysvetlil, že natrvalo zablokuje účty, ktoré porušujú jeho pravidlá, tweetovaním o QAnon. Opatrenie by sa malo podľa predpokladov dotknúť zhruba 150-tisíc účtov po celom svete. Počas uplynulých týždňov Twitter už podľa svojich slov za porušovanie pravidiel v tejto súvislosti odstránil viac ako 7 000 kont.

Ako vysvetľuje spravodajský portál BBC, QAnon je rozsiahla konšpiračná teória, ktorá sa z okraja sociálnych médií dostala do hlavného prúdu pozornosti. Jej nasledovatelia podporujú amerického prezidenta Donalda Trumpa a veria, že sa vysokopostavení zradcovia sprisahali proti nemu.

Podporovatelia QAnon sa spájajú s početnými ďalšími nepravdivými tvrdeniami, ktoré sa rozšírili na internete. Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) minulý rok vydal varovanie o „domácich extrémistoch motivovaných konšpiračnými teóriami“ a QAnon označil za potenciálnu vnútornú extrémistickú hrozbu.

Zdroj: SITA

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom