Taiwanské ministerstvo obrany vo štvrtok uviedlo, že jeho webové stránky čelili kybernetickému útoku a boli preto dočasne nedostupné. K útokom prišlo v čase zvýšeného napätia v Taiwanskom prielive, ktoré vzniklo v súvislosti s návštevou predsedníčky americkej Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiovej na Taiwane. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Taiwanský rezort uviedol, že v súčasnosti pracuje s inými zložkami vlády na posilnení kybernetickej bezpečnosti. Začiatkom tohto týždňa bolo kybernetickým útokom totiž vystavených aj niekoľko iných vládnych webov. Niektoré z týchto útokov pritom podľa taiwanských úradov podnikla Čína a Rusko.

Taiwan okrem toho vo štvrtok informoval, že nad jeho súostrovím Ťin-men preleteli neidentifikovateľné stroje, pravdepodobne drony. Taiwanská armáda pritom použila svetlice, aby ich zahnala preč.

Súostrovie Ťin-men sa nachádza pri juhovýchodnom pobreží Číny, blízko čínskeho mesta Sia-men. Taiwanská armáda uviedla, že si myslí, že drony mali zhromaždiť informácie o rozmiestnení zložiek taiwanskej bezpečnosti na ostrovoch.

Čína od štvrtka do nedele uskutoční v okolí Taiwanu sériu vojenských cvičení v reakcii na nedávnu návštevu predsedníčky Pelosiovej. Peking považuje Taiwan za súčasť svojho územia a snaží sa ho diplomaticky izolovať. Pelosiovej cestu preto považuje Čína za provokáciu, za ktorú USA „zaplatia“.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP