Xiaomi môže mať silný tromf v boji skladacích smartfónov. Cena bude výrazne nižšia ako u Samsungu Galaxy Fold

Horúci boj na poli skladateľných smartfónov sa rozbieha a ďalším, kto takéto zariadenie predstaví má byť Xiaomi. Podľa informácií, ktoré poskytol portál iGyaan, by sa tak mohlo stať niekedy v období od konca apríla až do začiatku mája. Ešte zaujímavejšou správou však je, že Xiaomi by svoj skladateľný smartfón mal začať predávať za cenu 999 eur, a to aj v Európe. Portál sa pri informácií odkazuje na zdroje z prostredia dodávateľov Xiaomi.

Kľúčom k dosiahnutiu tejto ceny má byť lacnejší ohybný OLED panel, ktorý sa podarilo Xiaomi v spolupráci s výrobcom Visionox Technology vyvinúť. Ak by išlo o pravdivé informácie, skladací smartfón od Xiaomi bude stál o polovicu menej ako konkurent Samsung Galaxy Fold (cena 1980 eur) a Huawei Mate X (2 299 eur).

Zdroj: iGyaan

O autorovi
Pavol Lupták
Už počas štúdia na vysokej škole bol môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. S radosťou ich teraz testujem a najmä odhaľujem ich nedostatky. Zaujímam sa aj o témy ohľadom bezpečnosti dát a ochrany súkromia na internete. Moje postrehy a niečo zo súkromia môžeš sledovať aj na Instagrame a Twitteri (@l_u_p_t_i). E-mail: [email protected]