Tento kórejský gigant ako líder vo výrobe pamäťových čipov pre smartfóny nedávno ohlásil začiatok sériovej výroby novej RAM pamäte. Výroba 12 GB LPDDR4X RAM pamäte je oficiálne zahájená a Samsung sa tak postaral o prelom, vďaka ktorému bude nová generácia smartfónov ešte výkonnejšia.

Zvyšovanie výpočtovej sily v smartfónoch azda nemá konca, čo teraz dokázal aj Samsung spustením masovej výroby novej 12 GB RAM-ky. Len v júli minulého roka spoločnosť začala s produkciou 8 GB RAM pamäte a ani nie po roku sa postarala o ešte väčšiu novinku. S takouto operačnou pamäťou môžu výrobcovia naplno využiť veľký potenciál budúcich smartfónov s niekoľkými fotoaparátmi, väčšími obrazovkami či dokonalejšou umelou inteligenciou a s novým 5G pripojením, informoval Samsung.

Nová 12 GB LPDDR4X RAM z jeho dielne kombinuje šesť 16 gigabitových čipov vyrobených 10 nm výrobným procesom. Vďaka hrúbke len 1,1 mm môže byť pritom ušetrené miesto v smartfónoch, informuje Gizmochina. S technológiou spoločnosti 1y-nm dosiahne táto RAM-ka prenosovú rýchlosť až 34,1 GB/s. Aj s týmito vlastnosťami však bude nový čip energeticky efektívnejší. Zatiaľ nie je isté, ktorý smartfón s ním príde ako prvý, no môže nim byť nedávno odhalený Galaxy S10 5G, ktorý dostane tiež 512 GB eUFS 3.0 úložisko.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom