Renault investuje v Číne do výrobcu elektromobilov JMEV

Francúzska automobilka Renault v stredu oznámila, že investuje 145 miliónov USD (129,20 milióna eur) do výrobcu elektromobilov JMEV, ktorý bude jeho spoločným podnikom s čínskou skupinou Jiangling Motors Corporation (JMCG). To Renaultu umožní rozšíriť produkciu svojich elektromobilov na najväčšom automobilovom trhu na svete, informuje TASR.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Francúzsky výrobca bude mať podiel vo výške 50 % v JMEV, rovnako ako JMCG. „Toto partnerstvo vo výrobe elektrických vozidiel (EV) s JMCG podporí náš plán rastu v Číne a naše schopnosti v oblasti EV,“ povedal Francois Provost, šéf čínskej divízie Renaultu. „Využijeme naše skúsenosti v oblasti výskumu a vývoja, výroby, predaja a služieb,“ dodal.

Firma JMEV v súčasnosti vyrába cenovo dostupné elektrické sedany a športovo-úžitkové vozidlá a jej počiatočná výrobná kapacita je 150 000 vozidiel ročne. Renault už vyrába elektromobily v Číne v spoločnom podniku s Dongfeng Motor. Plánuje tiež výrobu EV v spoločnom projekte s Brilliance Automotive.

Čínsky koncern JMCG vlatní tiež 50 % v Jiangling Holdings, ktorá je najväčším akcionárom firmy Jiangling Motors Corp (JMC). A JMC je zase jedným zo spoločných podnikov amerického Fordu v Číne. Predaj tzv. nových elektrických vozidiel (NEV) v Číne vzrástol v júni o 80 % na 152 000 kusov a ich predaj za šesť mesiacov do konca júna sa zvýšil o 50 % na 617 000, aj keď celkový odbyt automobilov v Číne klesol. (1 EUR = 1,1223 USD)

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie informácie zo sveta technológií

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

O autorovi
TASR