Po rokoch radikálna zmena. Takto vyzerá nové logo Gmailu

Google postupne zjednocuje dizajn nielen svojich aplikácií či rôznych prostredí, ale aj ikon samotných služieb. Ako píše The Verge, tentokeát sa zmeny dočkalo logo email-ového klienta Gmail, ktoré po novom dokonale zapadá do dizajnovej koncepcie ďalších Google aplikácií.

Ikonická červená obálka, ktorá dlhé roky tvorila logo jedného z najpoužívanejších mailových klientov, bude čoskoro minulosťou. Google sa totiž rozhodol pre zmenu dizajnu a obálku nahradí písmeno M, ktoré je vyskladané z farebných častí. Tie samozrejme hrajú farbami Google, teda modrá, červená, žltá a zelená.

Vo videu vyššie môžeš vidieť nové logo bok po boku ďalších Google aplikácií v rovnakom dizajne. Google Disk, Dokumenty či Google Fotky teraz farebne hrajú aj s touto nesmierne používanou službou.

Zmeny dizajnu úzko súvisia aj s nedávnym predstavením špeciálnej služby Google Workspace, ktorou chce technologický gigant zhromažďovať všetky jeho aplikácie a služby potrebné na prácu a konkurovať tak priamo Microsoft Office, píše GizmoChina.

Zdroj: TheVerge, GizmoChina

Pošli nám TIP na článok