Rast počtu predplatiteľov americkej spoločnosť Netflix podnikajúcej v oblasti streamovacích služieb, ktorého motorom bola pandémia, sa spomaľuje rýchlejšie, ako sa očakávalo. Ľudia, ktorí boli „uväznení“ doma, už totiž môžu ísť von a opäť robiť niečo iné.

Globálny počet predplatiteľov Netflixu za január až marec stúpol o 4 milióny. Išlo o najslabší nárast za štyri roky. Rast počtu predplatiteľov sa prudko spomalil v porovnaní s rovnakým obdobím pred rokom, kedy ich pribudlo 16 miliónov. Vtedajší rast však nastal v čase, keď vlády po celom svete uvalili lockdowny.

Signálom toho, že Netflix očakáva pokračovanie terajšieho trendu, je prognóza spoločnosti, že počas apríla až júna počet jej predplatiteľov stúpne len o 1 milión. V rovnakom období pred rokom firme pribudlo 10 miliónov predplatiteľov.

V prvom kvartáli tohto roka Netflix dosiahol zisk 1,71 miliardy dolárov, čiže 3,75 dolára na akciu. Medziročne zisk firmy vzrástol viac ako dvojnásobne. Tržby spoločnosti medziročne posilnili o 24 percent na 7,16 miliardy dolárov.

Ďalšie články:

Zdroj: SITA

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom