Meno režiséra Zacka Snydera bolo v posledných týždňoch skloňovaní predovšetkým v súvislosti s Justice League, pozornosť si však rozhodne zaslúži aj zombie akcia Army of the Dead, ktorú medzičasom natočil pre Netflix. Tá sa konečne pochválila prvou plnohodnotnou upútavkou a naznačuje, že sa máme na čo tešiť.

Trojminútový čerstvý trailer sa najskôr zameriava na predstavenie ústredných postáv –  tím profesionálnych zlodejov a zločincov, ktorých dáva dokopy hlavná herecká hviezda, Dave Bautista (Guardians of the Galaxy), aby spoločne vylúpili kasíno v Las Vegas a odniesli si z neho 200 miliónovú korisť.

Na akom TV si film vychutnáš v skvelej kvalite?

Pozri si ho na 58-palcovom televízore s technológiou Ambilight, 4K rozlíšením, operačným systémom Android a podporou HDR10+.

PREČÍTAJ SI CELÝ –>ČLÁNOK<–

Časové okno je obmedzené, plán dokonale naplánovaný, do hry však vstupuje nekonečný zástup zombíkov, ktorý je navyše dobre organizovaný. Režisér v tomto smere prekvapuje a nemŕtvych nepredstaví len ako bezduchých krvilačných chodcov, ale ako armádu chytrých a rýchlych alfa zombíkov pod vedením vyspelej entity.

Nová zombie séria?

Zack Snyder už má so zombie žánrom skúsenosť, ešte v roku 2004 sa postaral o skvelú akčnú jazdu Úsvit mŕtvych. Novinka sa očividne ponesie v podstatne bláznivejšom a odľahčenejšom duchu, chýbať v nej nebude ani zombie Elvisa Presleyho či zmutovaný tiger, ktorý sa mimochodom volá Valentine.

55-ročný režisér je podľa CBR zo svojho nového filmu nesmierne nadšený a opakovane avizoval, že pre Netflix vytvoril nevidené zombie univerzum presne podľa svojich predstáv, pri ktorom ho navyše nikto neobmedzoval. „Toto je on. Neexistujú žiadne iné verzie filmu, nemusel som sa sa s nikým biť. Bolo to presne naopak.

TMDB

Snyder pri príležitosti odhalenia nového traileru odpovedal aj na otázky fanúšikov, kedy sa nechal počuť, že prípadnému pokračovaniu by sa rozhodne nebránil. Je teda možné, že v prípade úspechu sa z Army of the Dead na Netflixe stane nová zombie séria.

Na podobné úvahy je zároveň ešte priskoro, všetko bude záležať predovšetkým od diváckeho úspechu na budúci mesiac.

Hype okolo filmu je zatiaľ veľmi slušný,  Army of the Dead na Netflixe štartuje v piatok 21. mája.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom