Nespravodlivé, nedôstojné, kruté, či nepraktické. Aj takýmito výrazmi mnohí popisujú (ne)fungujúci systém pre prihlasovanie na očkovanie vakcínami na Slovensku. Štát však pripravuje aplikáciu, ktorá by mala fungovať ako poradovník. Uviedla to štátna tajomníčka ministerstva zdravotníctva Jana Ježíková v hlavnej spravodajskej relácii TV Markíza Televízne noviny, o téme informoval portál Startitup.

Záujem ľudí o očkovanie je naozaj obrovský. Pripravujeme novú aplikáciu, ktorá odhadujeme, že bude fungovať do týždňa a bude slúžiť ako čakáreň,“ povedala Ježíková s tým, že registrovať sa bude stačiť iba raz a poradovník bude záujemcov o očkovanie sám volať podľa veku vtedy, keď bude dostupný termín očkovania.

Registračný systém očkovania, ktorý v súčasnosti funguje, sa javí ako vysoko neefektívny. Ľudia musia pred počítačom tráviť celé hodiny. Najnovšie situáciu vyostril ešte aj minister zdravotníctva SR Marek Krajčí, ktorý v neskorých hodinách informoval o predčasnom spustení registrácie prostredníctvom sociálnej siete. Téme sme sa venovali detailne v samostatnom článku.

Po obrovskej vlne záujmu ministerstvo pridalo termíny očkovania, ďalší ľudia sa budú môcť prihlásiť v pondelok.

💉AKO BUDÚ PRIBÚDAŤ NOVÉ TERMÍNY NA OČKOVANIE ➡Ak sa vám včera nepodarilo zaregistrovať vás alebo vašich blízkych na…

Posted by Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky on Sunday, March 7, 2021

Ako ministerstvo uvádza na Facebooku, v pondelok a utorok vo večerných hodinách bude postupne pribúdať 29 700 nových termínov na očkovanie vakcínou od spoločnosti Pfizer pre ľudí starších ako 70 rokov, v stredu alebo štvrtok vo večerných hodinách bude postupne pribúdať minimálne 30 000 nových termínov na očkovanie vakcínou od spoločnosti AstraZeneca pre ľudí vo veku 60-70 rokov.

Podľa plánu dodávok vakcín by ich malo v najbližších týždňoch prichádzať čoraz viac, môžeme preto očakávať čoraz vyšší počet nových termínov na registráciu,“ dopĺňa rezort zdravotníctva.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom