Digitálna mena bitcoin v utorok na ázijskom trhu na chvíľu klesla pod hranicu 21-tisíc dolárov za kus (približne 20 000 €). Neskôr sa mierne zotavila na 22 594,50 dolára za kus. Oslabovanie kryptomien je výsledkom toho, že investori sa zbavujú riskantných aktív.

Bitcoin, ktorý je najrozšírenejšou kryptomenou na svete, za uplynulých 24 hodín stratil zhruba 10 %. Digitálna mena ethereum za posledných 24 hodín odpísala viac ako šesť percent. Bitcoin v porovnaní so svojím maximom z novembra minulého roka oslabil už o takmer 70 %. Informuje o tom portál cnbc.com.

Trhová kapitalizácia kryptomien v pondelok prvý raz od februára 2021 klesla pod hranicu jedného bilióna dolárov. V uplynulých dňoch sa trh kryptomien zmenšil o približne 200 miliárd dolárov.

Výpredaj kryptomien nastal v čase, keď sa investori všeobecne vyhýbajú riskantným aktívam vzhľadom na obavy z potenciálnej globálnej recesie. Veľké centrálne banky vo svete totiž zvyšujú úroky, aby zabrzdili infláciu. Paniku spôsobila aj najväčšia krypto-burza Binance, na ktorej nebolo niekoľko hodín možné vyberať Bitcoiny.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP